Wpis z mikrobloga

@bartekplus @Aysorth No dla mnie jako w miarę początkującego brak najnowszego standardu dużo nie zmieni, bo wciąż nie umiem w dobrym stopniu poprzednich xD
No a naukę z samą książką chcę spróbować, bo w książce wszystko jest uporządkowane i czuję, że jakoś łatwiej mi się będzie przez to uczyło. Co nie znaczy, że będę się ograniczał tylko do książki xd
Podbijam temat po latach.
Pan Grębosz zapowiedział, że w lutym pojawi się 4 tom jego książki uzupełniający materiał poprzedniej o C++14/17.
Jako, że większość opinii w internetach jest pozytywna tylko tutaj pojawili się malkontenci ponawiam pytanie. Czy dla zielonki warto kupić
Opus Magnum plus tę pigułkę? Czy może jednak rozejrzec się za alternatywą?
@esseker: Wg mnie tak. Wcześniej przerobiłem masę programów algorytmicznych oraz pisałem własne aplikacje okienkowe na zasadzie spaghetti, wszystko przy użyciu tych samych konstrukcji i tutoriali z neta, bez rozwijania się. Dzięki tej książce ogarnąłem składnie, wiele rzeczy się rozjaśniło i poznałem kilka ciekawych sztuczek. Autor pisze czasem od rzeczy ale taki urok.
Od 3 lat programuję zawodowo i jest to najlepsza książka do C++ jaką czytałem o podstawach języka. Szczegółowy opis zachowania kompilatora o który pewnie zapytają Cię na rozmowie o pracę.
Materiały online nie są złe, ale szybciej znajdę coś w książce niż w internetowym mule.
A tematyczne książki jak C++ dla programistów gier precyzują temat.
Domyślam się że pierwsze komentarze pisał zwykły trol.