Wpis z mikrobloga

Chlopaki mam pytanie, jestem różowypasek lvl 30, mam kacową sobotę i zaczęłam sie zastanawiać na temat otaczającego mnie świata i za uja nie mogę zrozumieć o co chodzi z tymi bitcoinami. Zaczelam czytac na wikipedii ale malo z tego zrozumialam. Ogolnie to wiem ze to kryptowaluta, ze teraz jest na czasie, ze są portfele. Ale zastanawia mnie jak coś co nigdy nie mialo stanu materialnego może byc cos warte? Nie rozumiem jak ona powstała. Czy jakiś Mirasek bądz Mirabelka może mi to łopatologicznie wyjaśnic? Tylko nie krzyczcie bo u mnie dziś #logikarozowychpaskow motzno... wołam #bitcoin
  • 34
  • Odpowiedz
@Drakii: normalnie, tak samo ile warte sa twoje slowa: "dam ci dzisiaj 5 zl jak zrobisz mi buty" ( #pdk ) :)
Podobnie z btc ktos mowi: Obliczylem X haszy, dodalem to razy 3, zabezpieczylem - zaplac mi prosze X kasy za moja prace.

To czy dasz zarobic czy nie to juz zostawie tobie.
  • Odpowiedz
@perversace: usun konto i zyj jak w czasach kamienia lupanego, wyjedz na alaske i zyj z natury ... w Kongo sie uciesza z takiego zawodnika ;)

Moja droga mamy 21 wiek, to co bank moze a czego nie moze ... to warto doczytac a nie sluchac #!$%@? szajbusa z btc.
  • Odpowiedz
@skinnydog: no tak co cie obchodzi 1 i 2 wojna swiatowa prawda? Po co ci wiedziec co sie dzialo w czasach Rzymu? Przeciez to bylo tak dawno temu.

Zyj i umieraj 'teraz' to co cie interesuje to wydawanie kasy na teraz, teraz zyjesz ... a dzieciom zostaw wielki #!$%@?, bo skoro cie nie interesuje przeszlosc to przyszlosc masz tez w glebokiej dupie.

Dziekuje ze zostawisz swiat taki piekny i czysty, ty
  • Odpowiedz
Parafrazujac Misia- czy ty wiesz po co jest ten bitcoin? Nie. No właśnie- nikt nie wie dlatego nie ma obawy,że ktoś zapyta. Nikt nie wyjaśni bo nie ma pojęcia, ale każdy zgrywa mądrego. Czekam aż ktoś łopatologicznie to wyłoży i doczekać sie nie moge.
  • Odpowiedz
@perversace: złoto, diamenty czy kawior mają wartość, bo jest ich ograniczona ilość.
przeciętny człowiek może się obyć bez diamentów, ale można je wymienić na one dobra. z bitcoinem jest tak samo.
  • Odpowiedz