Wpis z mikrobloga

@Radeg90 człowieku mamy XXI wiek a nie XIX to co było kiedyś to było kiedys, teraz jest teraz, zmieniło się podejście kulturowe, masz możliwość życia na wysokim poziomie, podróżowania, kariery zawodowej i mnóstwa rozrywek z różnego rodzaju wygodami oraz antykoncepcję oraz służbę zdrowia dzięki której śmiertelność dzieci spadła drastycznie a próbujesz przyrównać to do tego co było kiedyś. Jak myslisz, że zniesienie emerytur nagle sprawi, że ludzie będą mieć po 6 dzieci
  • Odpowiedz
@turok2016: Większość z tego, co opisałeś, może się zmienić i to wielokrotnie na przestrzeni lat. Dyskusja z Tobą zawiera jeden podstawowy problem - Należysz do ludzi, którzy myślą, że tak jak jest teraz, będzie zawsze. Lepiej zmień to podejście, bo to ogranicza rozumowanie świata.
  • Odpowiedz
@PanLogik to wiem od początku, wy nigdy nie potraficie nic przewidziec, dlatego porównywałem do komunistów na początku oni też niczego złego się nie spodziewają.
@Radeg90 no jak przyjdzie wojna albo jakaś klęska/epidemia to bardzo możliwe, jednak nadal nie wiem jak to się ma do założenia, że likwidacja emerytur doprowadzi do większej ilości dzieci?
  • Odpowiedz
@turok2016: Prawda jest taka, że podejście do wielu spraw takich jak kulturowe może zmienić się błyskawicznie, zależnie od zachcianek elit, przekazów medialnych. Wojna oczywiście może wprowadzić wiele zmian, wiadomo, że duże zmiany przeprowadza się w czasie wojny. Emerytura to gwarancja. Gwarancja, że na starość nie umrzesz pod płotem. Taka gwarancja nie zmusza ludzi do myślenia o swój byt na starość. Bez tej gwarancji jeśli wiesz, że jesteś obrotny, zgromadzisz coś na
  • Odpowiedz
@Radeg90 ty tak serio? Przecież jak człowiek będzie odkładał na kupkę ten hajs który obecnie idzie do ZUS to lepiej na tym wyjdzie niż wychowywanie dzieci a 8 to już na pewno, więc to niczego nadal nie udowadnia. Jak ktoś jest obrotny to ta emerytura państwowa mu nie przeszkadza bo i tak sobie działa.
@PanLogik a coś sądzisz oprócz krzyczenia swoich haselek ogólnikowych?
  • Odpowiedz
@Radeg90 nie, to ty błędnie zakładasz, że ludzie by woleli ładować hajs w dzieci zamiast sobie odkładać, ile ty masz lat 10? Myślisz, że wystarczy bzikac i juz? Wiesz ile kosztuje wychowanie jednego dziecka? Pewnie nie, bo jesteś gimbusem którego mama utrzymuje.
  • Odpowiedz
@turok2016: Myślę, że tu można dyskusję z Tobą zakończyć, bo nie przywykłem do pyskówek ad personam. Odpiszę na zarzuty: Tak, dawniej najwięcej dzieci rodziły najbiedniejsze rodziny, więc da się, wystarczy bzikać i już.
  • Odpowiedz
@Radeg90 bo nie masz żadnych argumentów oprócz tegoż że było dawniej i nie masz nawet pojęcia o otaczającym cię świecie człowieku, dziecko to jest kupa kasy i czasu, gdzie już praktycznie przy jednym dziecku jest problem z pracą dwojga rodziców na pełen etat, jednak lepiej klepać swojej dyrdymaly jakoby bardziej opłacalne było wychowanie ósemki dzieci zamiast odłożenia na starość.
  • Odpowiedz
@turok2016: Przecież posługiwanie się dowodami historycznymi to najlepszy sposób na ocenianie, czy cos jest dobre, czy nie. Ja nie mogę, znowu oceniasz świat przez dzisiejszy ptyzmat, z tym nie da sie dyskutować. Gościu, to może się zastanów DLACZEGO to dziecko tyle kosztuje i DLACZEGO mimo pracy ich nie stać. Dawniej, gdy było znacznie biedniej, jakoś rodzina z sześciorgiem dzieci mogła się utrzymać z jednego etatu robotnika. Uważasz, że dziś jest postęp
  • Odpowiedz
Zadne. Ale są takie które nie są jakość okropnie źle jak np Hongkong, Singapur, Szwajcaria czy Liechtenstein.


@PanLogik: No właśnie kolego,tutaj się zgadzamy bo to również są kraje z których chciałbym czerpać wzorce,dlatego nie odlatujmy za daleko i bierzmy przykład z powyższych krajów jak zbudować państwo i gospodarkę :)
  • Odpowiedz
@turok2016:Sądzę, że robię to tylko dlatego, że Ty w gruncie rzeczy robisz to samo. Rzucasz tylko ogolnikami niepopartymi żadnymi argumentami.

@Kielek96: Ja to wolę odleciec niż siedzieć w gnieździe, nawet gdyby było dobre w porównaniu do innych.
  • Odpowiedz
aparat państwowy jest mniej efektywny niż prywatne fundacje.

no i nie każdy niepełnosprawny nie może pracować


@RPG-7: Jest na pewno dużo bardziej biurokratyczny i to wszystko. Od dłuższego czasu jestem sceptyczny wobec trzeciego sektora, ponieważ jego działalność jest tyleż głośna, co mało finansowo znacząca i kwotowo absolutnie nie do wybronienia. Nie mieszam w to kwestii etyki, bo tutaj nie widzę nic złego, niestety jest to karykatura działalności instytucjonalnej na szeroką skalę
  • Odpowiedz