Wpis z mikrobloga

cześć, chciałem pobrać od użytkownika znak, a później wysokość figury i później zrobić figurę z tego znaku(np. choinka w której na kolejnym wierszu będzie o 1 znak więcej). chcę żeby wypisać tyle linii ile ma wysokość. chyba mam problem z użyciem pętli for. stanąłem w miejscu. siedzę i siedzę nad tym i nic. ktoś? coś?
https://paste.ee/p/51MQk
#java #naukaprogramowania
  • 23
@wolfram11: nie widze tu fora, nie wiem w czym mogę ci pomóc z forem, skoro go tu nie ma :D
Rób, sprawdzaj jak to działa, testuj, nie działa - szukaj dlaczego, szukaj innych rozwiązań, sprawdzaj, któro lepsze i dlaczego. Jak coś działa nie zawsze musi działać w każdym przypadku. Uczysz się, ale źle do tego podchodzisz.
@wolfram11: Da się. Rodzaj pętli nie ma znaczenia. Ale for jest wygodniejszy raczej w tym przypadku. Ten zewnętrzny ustawiasz na wysokość figury (to 5 w moim przypadku). Pomyśl, nad tym wewnętrznym.
@wolfram11: No to tak. Zewnętrzna pętla odpowiada za wysokość choinki. Wewnętrzna za szerokość (ilość znaków) na konkretnym poziomie. W println wypisujesz tylko znak. Popatrz sobie na ten trójkąt, który napisałem wyżej i spróbuj go "przejść" krok po kroku. Pomyśl, co wtedy trzeba zrobić. Jak ustawić warunek w tej wewnętrznej pętli, żeby to zaskoczyło.