Wpis z mikrobloga

Ależ przez ostatni miesiąc w mojej głowie zaszły zmiany, jak nigdy. Czuję jak w moim mózgu zaczynają się trwałe i nieodwracalne zmiany, mam nadzieję że tylko na lepsze Mirki.

Odkąd przestałem grać, popadałem w coraz większą rutynę, nie mogłem się odnaleźć, ani nie wiedziałem co ze sobą zrobić. Nadal nie wiem, ale czuję że jestem na coraz lepszej drodze do wyjścia z #przegryw i tego bagna, które sam sobie stworzyłem w mojej głowie.
Uzmysłowiłem sobie że gry online to nie była przyczyna moich problemów, a ich skutek. To był taki korek, który zatykał wiadro ścieków, które było ponad mną. Wyjąłem korek, szambo się wylało i mimo, że czuję coraz mocniejszą depresję, wiem już co muszę zrobić.
Postanowiłem w końcu iść i wyleczyć to kuku, które miałem w głowie, wdało mi się zakażenie i pewnie czeka mnie długa przeprawa, aby żyć w końcu normalnie. Ale wierzę że mi się uda, wierzę że dam radę wyjść z tego bagna i zostawić gównianą przeszłość za sobą.
To tak jakby zaczęła wam gnić ręka, a wy za wszelką cenę chcieliście ją ratować i zaczyna wyniszczać wasz organizm. Zdecydowałem się na amputację i mam nadzieję że nie jest za późno.

Także niedługo będę #wygryw idę do psychologa i zaczynam długą i ciężką drogę jaka mnie czeka.

I będzie wszystko dobrze. Czego i ja wam życzę :)

#tfwnogf #depresja #psychologia
  • 9
@turek44: bardzo dobrze, najważniejsze, że zdałeś sobie sprawę, że to siedzi w Twojej głowie i to Ty masz nad tym kontrolę. To jest pierwszy duży krok do zmiany. Nie będzie łatwo, ale bycie szczęśliwym warte jest każdego wysiłku. Trzymam kciuki!
@turek44: Warto abyś spróbował wykonać coś na wzór eksperymentu myślowego.
Pomyśl o jakiejś osobie, na której Ci zależy (którą kochasz) - dziewczynie (może to być Twoja ex), mama, babcia, przyjaciółka, etc. Zastanów się i rozpisz, jak wyglądałoby Twoje życie za 3-5 lat, gdybyś zadbał o siebie dokładnie w taki sam sposób, w jaki dbałbyś o tę wymienioną wcześniej osobę. Z całą pewnością będzie to dla Ciebie pewien nowy punkt odniesienia.
@hektor21 23 lata. Grałem parę lat, ale nie tak że spędzałem na tym całe dnie. Po prostu cały wolny czas to jest 3 godziny w ciągu dnia i w weekendy dłużej. Jak miałem wolne to cały dzień.
@jurek-xd:

¯\_(ツ)_/¯

Inny świat inne problemy. Zawsze będzie dla ludzi coś co sprawia, że są nieszczęśliwi. Bogaci, biedni, ofiary holokaustu i ich oprawcy, alkoholicy i ludzie bez nałogów. Bite dzieci i te którym się podkłada wszystko pod nos.

A najważniejsze: TO ZAWSZE, znajdzie się ktoś kto ma gorzej od ciebie. Ocalony z rzezi, ma lepiej od tego kto nie ocalał, albo od kogoś kogo torturowali całe życie itp. Nawet jego problemy