Wpis z mikrobloga

Czasem mam wrażenie, że gracze Ingress to najbardziej religijna grupa społeczna. Cokolwiek religijnego = nowy portal, nawet jeśli to domek na patyku w krzyżykiem w środku. W żaden sposób coś takiego nie jest ciekawym portalem, ale przejdzie bez najmniejszych problemów. Spróbujesz coś znacznie ciekawszego, spełniającego kryteria to czasem trzeba zgłaszać drugi raz, bo za pierwszym nie przejdzie. Potem większość portali w okolicy to krzyże (ale tylko te duże, bo małe nie przejdą), kapliczki (tutaj nawet takie na patyku), kościoły i cmentarze. Smutne to jak cholera. Szkoda, że priorytetem nie są te potencjalne portale, które są w miejscach zachęcających do aktywności fizycznej a nie takie, które można łapać łatwo z auta co sprawia, że granie w Ingress po prostu chodząc poza dużymi miastami jest bez sensu.

Tablice informacyjne może i nie są w żaden sposób ciekawe, ale przynajmniej te na ścieżkach rowerowych, koło zbiorników wodnych powinny przechodzić w mojej opinii.
#ingress
  • 22
@Feuforce: Gdyby nie ingress, to bym nigdy na cmentarzu się nie pojawił :D Masz rację, religijne obiekty stały się standardem do akceptacji. Z własnego doświadczenia wiem, że niektórych ciekawych propozycji nie akceptują i trzeba wysyłać po kilka razy, aż się odechciewa.
@Lepki: Smutne to jest, bo wg. mnie ta gra powinna zachęcać do ruszenia tyłka, ale nie tylko samochodem (widać to bardzo po tym jak zajęte są portale przy drogach a te do których trzeba wyjść z auta często stoją szare). Przez to nikt nie odwiedzi rzeczywiście ciekawych miejsc a za to zna każdy krzyż i kapliczkę w okolicy.

Myślałem nad zgłoszeniem biblioteki publicznej w mojej bieda wsi, ale nie przejdzie, bo
@tomtom666: Nie mówię o takich sytuacjach. Chodzi mi o sytuacje, gdy portale nadajace się nie przechodzą mimo spełniania kryteriów. W kryteriach jak byk stoi:

-A popular spot where locals gather, but may be lesser-known outside the community

Dodasz coś takiego, dodasz opis wyjaśniający, obiekt jest na mapach google widoczny + jest widoczny na street view i nie przejdzie. Dodaj byle jaką kapliczkę na patyku i przejdzie choćby ich dziesiątki były w
@Feuforce: Może po prostu kapliczka jest jednak ciekawsza i oryginalniejsza, niż jakieś losowe miejsca w rodzaju placu zabaw? Wydaje mi się, że kryteria akceptacji są bardziej w kierunku "miejsce, które chciałby zobaczyć turysta". Mimo wszystko wolałbym zobaczyć ciekawie zrobioną kapliczkę, niż oglądać dzieci na placu.
@tomtom666: Pomyśl o tym, że jeśli ograniczymy się do tylko kapliczek to wiele miejscowości nigdy nie będzie miało portali. Przykład jaki podałem z tymi stawami to idealny przykład. Nie chodzi o samą altankę, ale o właśnie te stawy. Latem jest tam po prostu pięknie. Portal spełnia kryteria = powinien przejść a nie, że osoba oceniająca ma jakieś widzimisię, że odrzuca, bo akurat mu się osobiście coś nie podoba zamiast trzymać się
@Feuforce: ale nie próbowałeś dodać tego portalu, skąd wiesz, że nie przejdzie? Inna sprawa, że na fotce czasem ciężko oddać to, że miejsce ma ładny widok. U mnie w okolicy portale są na wszystkich ciekawych lokalizacjach, które znam - zazwyczaj miejsca portali pokrywają się z geocache.
@tomtom666: Głównie bazuję to po tym, że inne, nawet lepsze nie przeszły. Ostatnio choćby odrzuciło siłownię w parku miejskim. Jak dostanę 7 zgłoszeń (weekendowe zgłaszanie zresetowało i trzeba 2 tyg czekać) to i tak spróbuję. Jak się wkurzę to będę co dwa tygodnie te same zgłaszał. I pamiętajcie o nie dawaniu jednej gwiazdki w różnych kategoriach jeśli portal wg. was się nadaje. Jak np. dacie jedną w historycznym znaczeniu portalu to
@Feuforce: @Cyfranek: @Lepki: @Kulek1981:
Zasady zostały ustalone i trzeba się ich trzymać w miarę, chociaż niektóre się wydają głupie.
Dwie rzeczy się liczą.
Pierwsza to względy praktyczne (dostępność, bezpieczeństwo...), przy czym dziwi mnie, że szkoły są be, a place zabaw już jak najbardziej. Z tego powodu nie przejdą też np. meliny (mimo że to dokładne wpasowanie w "A popular spot where locals gather, but may be lesser-known outside
@severson: Ale dlatego nie mówię właśnie w tym przykładzie o stawie jako portalu, tylko coś w jego okolicy, które się nadaje i spełnia kryteria a ładny widok tylko dodaje wartości, nie jest najważniejszym czynnikiem. A takie ostatnio nie chcą przechodzić i nie wiem czym to jest spowodowane. No i jest to nie ukrywam trochę narzekanie na te zasady, bo są mało precyzyjne przez co jedni rozumieją je tak a inni całkowicie
Na reddicie można też poczytać o tym, że portale nie przechodzą jeśli są na "terytorium" jednej frakcji i druga nie chce by tamci mieli więcej. Właściwie coraz więcej się o tym pisze. To jest dopiero tragedia.


@Feuforce: Oceniający też podlegają ocenom, ale trudno powiedzieć, czy działa to na korzyść czy nie (kółka wzajemnej adoracji mogą powodować sprzężenia zwrotne - wyższa zgodność, więc wyższe oceny członków). Powinni coś zrobić, żeby algorytm wychwytywał
Na reddicie można też poczytać o tym, że portale nie przechodzą jeśli są na "terytorium" jednej frakcji i druga nie chce by tamci mieli więcej.


@Feuforce: czekaj, ktoś jest na tyle niedopieszczony mentalnie, że dąży do tego by jego frakcja miała bezwzględną przewagę? Motyla noga, PO CO? Przecież wtedy nie da się grać, zero wyzwań, zero akcji. Najlepsza zabawa jest wtedy, gdy przeciwnik ma dużą przewagę.
@tomtom666: Na reddicie sporo o tym ostatnio było. Niedługo wcześniej była też imba o tych co zbierali informacje o portalach by zbijać guardiany dzień przed kolejnym etapem odznaki. Jest trochę takich porąbanych osób.

Sytuacja z odrzucaniem byle przeciwnik nie miał jest o tyle tragiczna, że w miejscach gdzie jedni mają przewagę liczebną i chcą pozbawić "przeciwnika" nowych portali to głosując na nie są w większości, przez co ich rating na OPR
@Feuforce: wiesz, bo ingress to największy katalog kwietników, przydrożnych kapliczek (obiekt sakralny 5*), grafitti (mural, street art 5*) pomników (art 5*), placów zabaw (playground 5*) i ciekawych obiektów (#!$%@? dam 1* bo pewnie domówka zielonego/niebieskiego)