Wpis z mikrobloga

Zastanawiał się ktoś jak będzie wyglądać odbudowa Syrii?
Straty są znaczne więc będzie potrzeba sporych środków, na naprawę i rozwój infrastruktury. Pytanie kto je wyłoży?
Rosja jest zbyt biedna więc odpada, Stany Zjednoczone najwyraźniej nie są zainteresowane, Unia Europejska dołoży swoją cegiełkę wspaniałomyślnie odeśle imigrantów którzy tak bardzo przyczynili się do rozwoju wspólnoty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A tak serio, pozostaje Turcja, Chiny i kraje Półwyspu Arabskiego.

#syria
  • 9
Zastanawiał się ktoś jak będzie wyglądać odbudowa Syrii?


@arkan997: Inwestorzy do odbudowy infrastruktury i przemysłu wydobywczego znajdą się w Rosji, Iranie i Chinach. Resztę będą musieli odbudować zwykli mieszkańcy z jakimś marginalny wsparciem rządu. Pewnie też będą jakieś bardziej pokazowe programy w odbudowy w wielkich miasta wsparte przez rząd i 3 powyższe kraje.
@Hardporecorn: No właśnie i to mnie zastanawia, przecież Rosja i Iran nie są zbyt bogate, nie mają kapitału inwestycyjnego - chyba, że ja jestem jakoś źle poinformowany.
Wydaje się więc, że jedynymi sensownymi inwestorami będą Chiny i Turcja.
Inwestorzy do odbudowy infrastruktury i przemysłu wydobywczego znajdą się w Rosji, Iranie i Chinach.


@Zuben: jeszcze postawią jakiegoś misia typu PKiN albo meczet w Groznym, żeby ruska propaganda miała się do czego pałować. Miś będzie oczywiście wielki i efektowny (i drogi, jak wszystko co będą odbudowywać ruscy oligarchowie), a że pod tynkiem zrobiony jako fuszerka i mało komu przydatny to nikogo nie będzie obchodziło.