Wpis z mikrobloga

Gwardia Republikańska dołącza do Hadiego w ofensywie na wybrzeżu

Dzisiaj generał Abdul Salam al Shehi(ZEA), który dowodzi ofensywą koalicji na zachodnim wybrzeżu, poinformował, że do koalicji dołączyły oddziały Gwardii Republikańskiej. Żołnierze Gwardii byli najbardziej zaufanymi ludźmi Saleha, jednak po jego śmierci zabrakło im przywódcy i dlatego też resztki ich oddziałów przedarły się na drugą stronę frontu i dołączyły do koalicji wspierającej prezydenta Hadiego. Gwardia Republikańska z pewnością przyda się Hadiemu, gdyż była to jedna z najlepszych jednostek wojskowych jaką dysponował Jemen przed wojną.

Generał al Shehi powiedział także, że głównym celem ofensywy jest miasto al Hudayah, czyli największy port na zachodnim wybrzeżu Jemenu, który pozostaje w rękach Huthi. W związku z tym okazuje się, że miałem rację co do celów ostatniej ofensywy. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sorki, że popadam w mały samozachwyt, ale przypomniały mi się czasy jak "przepowiedziałem" desant US Army na południe od Rakki, w celu zajęcia tamy w Tabqa. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Dzieje się dużo i polecam obserwować Jemen.

Na mapce zaznaczyłem cel ofensywy, najlepiej ją sobie powiększyć.

Tutaj jeszcze filmik ze sprzętem, który ZEA ściągnęła specjalnie na ofensywę na wybrzeżu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#jemen #bliskiwschod #arabiasaudyjska
źródło: comment_Y4mmL7bBWDeRu1ADl92r3GYs9ONxgunN.jpg
  • 2