Wpis z mikrobloga

@archemicuss: no to skoro sie zajmujesz 'naukami' to byc moze tam etyka jest - bo wypadalo by zrobic X, potem Y, potem Z - zeby to mialo rece i nogi.

Mowimy o filmikach na YT, to jak pisanie bloga, czy prowadzenie istagrama ... w sumie na jedno wychodzi, cale 'social' to jedna wielka maszyna zarabiajaca z reklam, smiesznych kotow, czy pokazwaniu 'prawie' nagich cyckow.

Ktos z tego zyje, a skoro zyje
@fervi: Calkiem mozliwe, nie pytam ile zarabiaja bo mi to wisi ;) - zrobil fimik? Zrobil - podoba sie lapa w gore, nie podoba lapa w dol i tak sie zyje na tym 'pudelku sieci'

Ale robienie dramy ... to juz wyzsza szkola jazdy ;)
@skiter: Ale publikując na ich stronie zgadzasz się z ich regulaminem który jasno mówi:
You may include paid product placements, endorsements, or other content that requires disclosure to viewers ("Paid Promotion") in your video content. If you do, we require you to notify YouTube by checking the "video contains paid promotion" box in your Advanced Settings using the instructions below.
All Paid Promotion needs to conform to our Ad Policies. In
@skiter: Nie chodzi mi o dramę, tylko miliony Polaków pracują ciężko, płacą wysokie podatki, by NBP zapłacił jakimś gnojkom by konkurencji im nie robić :P

Oczywiście niech prywatna firma robi co chce - jej kasa. Ale państwo powinno mocno oszczędzać, bo na razie pokazuje, że rozrzutność jest podstawową cechą
@fervi: no ale jak np KNF robi informator o AmberGold, to jest dobrze? Czy to tez wydawanie kasy na bzdury?
Czy zrobienie nowego loga dla sejmu za 60k pln to tez jest wywalanie kasy w bloto? Przeciez student to zrobi za 50zl zaraz po zajeciach.

Ale mam cos dal fanow spisku: ta kampania NBP tez byla promowana przez paru ludzi, oni tez dostali za to kase ...

Prawidlowo - NBP jest
@skiter: Cóż, jako wolnościowiec powinienem powiedzieć - to nie mój (i ich) problem. Jednakże jako, że żyjemy w państwie socjalistycznym to jak już musi wydawać kasę to na informowanie obywateli przeciw oszustwom wszelkim.
@archemicuss: Dzieki za zgloszenie :) - mnie tam nie boli, wiec pozwolisz ze ja etyke schowam w kieszen i pozwole sobie olac temat ;) (zglaszanie ofc)

@fervi: No takm ale na podobnej zasadzie dziala ZUS - tez robi rozne kampanie np na temat OFE ;) - jest sporo takich patologi gdzie 'z urzedu' promuje sie 'wlasne' rozwiazania i piętnuje konkurencje.

Tak to juz jest, rzad tez musi sie reklamowac, mimo
@skiter: Wiesz, ja myślę trochę jako wolnościowiec i może tutaj się nie zgadzamy. Ja jestem za robotem Korwinoidem (a dokładnie powiedzmy, że w podstawowych punktach się zgadzam, chociaż chyba faktycznie utożsamianie się z nim jest głupie) i chciałbym by państwo nie wydawało kasy na głupoty.

Bo raz opłaci Youtuberów (niech będzie 1k zł), a potem jakąś imprezę za miliony rozkręci na koszt podatników
@fervi: i tak rozkreca bez twojej zgody ;) - demokracja - taka sytuacja :P
tez chcialbym zeby bylo ladnie, czysto na ulicach, policja karala tylko w uzasadnionych przypadkach itd ... ale swiat nie jest piekny, jest jaki jest.
@skiter: Właśnie z kuzynem prowadziłem nie raz debaty czy to jeszcze demokracja, czy pewnego rodzaju autorytaryzm.

Chodzi o to, że wybierasz sobie osłów i ich ruszyć przez 5 lat nie możesz. Referenda? Do kominka ... Niby naród może sprawować władze bezpośrednio, ale chyba nie do końca. Ale to kwestia na inny materiał :D

Dlatego "wierzę" w Liberland. Co prawda wiara w cudzysłowie, ale jakby powstał to chciałbym zobaczyć czy wolne państwo
Liberland


@fervi: mowa o tym? - jezeli tak to jest jeszcze kabuto, i wiele innych mikro nacji, gdzies czytalem o calym statku ktory ma robic za panstwo.

Jest jeden maly problem z 'panstwem' jako taki, jezeli mamy mala spolecznosc (powiedzmy ze do 100 tys ludzi), to taki rejon mozna oprzec o brater, nie potrzeba tam jest 'waluta' - i takie spolecznosci sie sprawdzaja (nie zawsze ale sie zdarza)

Wieksze ilsoci ludzi
@skiter: Tak, o tym. Państwo to (nie orientuje się w nich) jest chyba najbardziej rozwijającym się państwem tego typu. Oczywiście nie ma przełomów, ale niby statek-hotel ma być (w sensie chyba kupiony?)

Goście chcą w państwie mieć chyba kryptowalutę, natomiast wcześniej (przed boomem na krypto) to waluta oparta na dolarze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zobaczymy, może będzie coś jak Poniatowskim - omal życia nie stracił przez swoje
@skiter: W liberland zostały ogłoszone podatki jakie mają być. Nawet nie pamiętam jakie, na pewno chyba od gruntu i chyba w formie dotacji xd (lubisz państwo - przesyłasz)
@skiter: Wiem, ale to i tak mnie Liberland zastanawia. Nie śledzę tematu, po prostu raz na parę miesięcy mam - oho, może czas sprawdzić :D

No i sobie wchodzę na stronę liberlandu, klikam forum, wybieram Polską społeczność, a tam
"wysokiej jakości fałszywe paszporty, prawa jazdy, dowody osobiste"