Wpis z mikrobloga

Mirki eksperci, potrzebna porada!

Moje Porta Pro umierają :( Lewa membrana charczy przy dość głębokim basie, biorę to jako zwiastun rychłego zgonu.

I tu pojawia się moje pytanie - czy w cenie < 250 zł jestem w stanie dopaść coś znacznie lepszego?
Bardzo lubię ich ciepłe, bassowe a jednocześnie bardzo przestrzenne brzmienie, ale z czystej ciekawości mam ochotę spróbować słuchawek z chociaż odorbinę wyższej klasy cenowej, jednak chciałbym żeby ta cena przełożyła się na jakość dźwięku.

Po przeszukaniu przeróżnych zagranicznych for, redditów itd. dochodzę do wniosku, że raczej nie.
Po odsłuchu słuchawek za nawet 300 zł w saturnie, utwierdzam się w tym przekonaniu.

Jesteście w stanie coś podpowiedzieć?

PS. mp3 320kps to najlepsza jakość jakiej słucham, i nie widzę sensu kupowania w tym celu zbyt drogiego sprzętu, bo zdaję sobie sprawę z tego, że różnica będzie niesłyszalna, albo będzie jeszcze gorzej

#koss #sluchawki #audio #audioboners #portapro #pytanie #kiciochpyta
Pobierz CzczeSzatana - Mirki eksperci, potrzebna porada!

Moje Porta Pro umierają :( Lewa m...
źródło: comment_SJ1MzrubxazSMZ0fpWiPiWAYzew6uqfb.jpg
  • 16
@sq6jny: Mają, ale:

- jak oryginalny kabel mi padł (uszkodzenie mechaniczne którego raczej nie obejmuje gwarancja), to recablowałem je, wiec ta opcja odpada
- nawet gdyby nie, diabli wiedzą ile by im zajęła naprawa/wymiana, bo to gwarancja producenta
@dajpandolara: Dzięki, spróbuję! Póki co przedmuchałem tak po prostu ustami i wyciągnąłem tyle włosów, że mógłbym ulepić z tego replikę chewbacci xD Jest lepiej ale przy bass teście w najgorszych momentach nadal pocharkuje.

Kogoś tu czeka porządne dmuchanko w domu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale na wszelki wypadek, czekam na sugestię czegoś mocniejszego, bo kiedyś i tak umrą.
@CzczeSzatana: z mocniejszych basowo to raczej AKG K518DJ lub konkurencyjne niegdyś dla KPP Sennheiser PX100 II (pierwszy model doczekał się odświeżenia, na Allegro są, ale w sklepach to nie wiem - raczej już nie sprzedają). Moje PX100 (mam pierwszy model) wymagają wymiany jacka, ale wywalone w to, bo mam teraz bezprzewodowe. xD

Przejedź się do elektromarketu i odsłuchaj różne modele, bo ja osobiście nie lubię zbyt mocno basowych słuchawek. Każdy woli
@dajpandolara:
W tych kossach właśnie uwielbiam to połączenie mocnego bassu, z jednoczesną przestrzennością i czystością średnich i wysokich tonów. W kossach trochę brakuje mi tej możliwości bassu urywającego łeb jak i średnie tony czasami się zbyt mocno zlewają w jedno. No ale to są słuchawki za ~130 zł więc nie mogę za wiele wymagać.

O tych sennkach,właśnie czytałem że to w sumie porównywalny dźwięk ale ustępujący jednak KPP, więc odpadają. Chodzi
@CzczeSzatana na allegro masz aiaiai tma-1 za 249zl nowe, tyle że bez padow i kabla. Na prawdę kozak brzmienie, przepaść spora będzie pomiędzy tymi KPP.
Można spróbować pady od czegoś dopasować, a kabel to żaden problem bo to zwykły jack-jack (ważne żeby miał małą średnicę przy muszli).
Swoją drogą mam takie na sprzedaż po recablingu full zestaw ale poniżej 400zl ich nie oddam, bo za fajnie grają :)