Wpis z mikrobloga

@Indikatiwus_presentusaktiwus:

czy w bb q20 classic jest potrzebny bis?


Nie. Do żadnego BB z OS10 albo Androidem BIS ani BES nie jest już potrzebny.

Czy można kupić tego classia bez używania bisa?


Jak wyżej. Można bez problemu korzystać w wszystkich funkcji bez żadnych dodatkowych myków.

I co lepsze: q20 classic czy passport po przesiadce z bolda 9900?


To zależy jak bardzo przyzwyczaiłeś się do Bolda. ;)

Jak masz jakiekolwiek pytania a'propo
@xvovx: bardzo dziękuję za odpowiedź :) trochę mi wyjaśniłeś. Z Bolda 9900 korzystam od około 3 lat jako drugiego telefonu i chciałbym coś równie dobrze wykonanego. Nie interesuje mnie android dlatego pytam o classica/passporta. Nie mam fb, msgr, nie gram w gry. Jak Ci się korzysta z Classica na codzień? Jak wrażenia? I czy to prawda że układ klawiatury na pasporcie to jakieś szwabskie gunwo?
@Indikatiwus_presentusaktiwus:

Nie mam fb, msgr, nie gram w gry


To podobnie jak i ja, dlatego też nie odczuwam w żaden sposób braku apek do tego typu serwisów.

Jak Ci się korzysta z Classica na codzień?


Do dzwonienia zajebisty. Ma dźwięk HD więc jakość rozmów trzyma wysoki standard nawet jak na BB, gdzie i tak zawsze było pod tym względem bardzo dobrze.
Do pisania to już w ogóle bajka. Ja piszę bardzo
@xvovx: Kolego, pozwolę się podpiąć. Co parę lat migruję sobie z systemu na system i chciałbym po nowym roku spróbować BB, najprędzej używane Q10 żeby się nie wykosztować. Czy istnieją jakieś dobre nawigacje za free, albo czy wspiera takiego Here z androida? Telefonu chcę do dzwonienia i pisania, #!$%@? mnie strzela jak mam macać "klawisze" ekranowe i tęsknię za telefonem z qwerty. No i właśnie navi jest dla mnie kluczowa żeby
@Gummy:

najprędzej używane Q10 żeby się nie wykosztować.


Jakkolwiek Q10 jest całkiem w porządku urządzeniem to naprawdę polecałbym jednak celować w Q20 vel Classic. Bebechy wprawdzie mają praktycznie takie same, ale Classic ma nieco większy ekran a przede wszystkim ma fizyczne przyciski menu/wstecz/odbierz/rozłącz nad klawiaturą oraz trackpad. Obsługa Classica jest dzięki temu bez porównania wygodniejsza niż Q10.

Czy istnieją jakieś dobre nawigacje za free, albo czy wspiera takiego Here z androida?
@xvovx:

polecałbym jednak celować w Q20 vel Classic


O, nawet nie zauważyłem, że Q10 nie ma fizycznych przycisków, a za tym też tęsknię. Trackpada raz w życiu dotykałem jak znajomy lata temu kupił jakiegoś BB i działało to bardzo fajnie. Zobaczę jak będę stał z kasą po nowym roku, bo z jednej strony szkoda mi wydawać pieniądze na telefon "tylko" do dzwonienia i pisania, z drugiej strony szukam możliwości powrotu do
@Gummy:

Dobrze widzę że ewentualna wymiana baterii w tym modelu raczej powinna być przeprowadzona w serwisie?


O ile nie masz w tym doświadczenia to niestety tak. Tylna obudowa jest na stałe połączona z telefonem. Można ją wprawdzie oddzielić od korpusu i dostać się do środka, ale nie jest to takie proste jak w przypadku klasycznej klapki tylnej.

Musi być offline, z transmisji mobilnej korzystam rzadko.


No to z bezpłatnych chyba tylko
@xvovx:

W sumie to ja lubię jak konkretne urządzenie jest doskonałe w wykonywaniu konkretnego zadania. Dlatego do zdjęć mam aparat, do wyznaczania tras nawigację, do internetu laptopa, do grania w głupie androidowe gierki tablet, a od dzwonienia i pisania SMSów mam Classica. ( ͡ ͜ʖ ͡)


Ależ ja też jestem zwolennikiem osobnego urządzenia do wykonywania konkretnego zadania! Tylko czasem chciałbym skorzystać z dobrodziejstw XXI wieku i
@Gummy:

Czy ewentualnie w przyszłości mogę Ci jeszcze zawrócić gitarę i podpytać o jakieś pierdoły? Spokojnie - potrafię korzystać z gugla, jedynie zależy mi na konkretnych opiniach użytkownika :)


Spoko wodzą, jak coś to pisz śmiało. :)