Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, razem z moją rózową zamierzamy się pobrać w przyszłym roku.
Nie jestem fanem wesel, ona zresztą też, ale jednak chcemy po ślubie kościelnym zrobić obiad w knajpie i zapewnić gościom nocleg, bo większość będzie z daleka.
Moja upatrzyła sobie pomysł na ślub bez wódki na stole, a jedynie jakieś wino i piwo. Wiadomo, że często, jak jest wódka to kończy się to pijaństwem i innymi obrzydliwymi scenami.
Jej rodzice zaczynają naciskać oczywiście bt wódka stała, były tańce i inne głupoty.
Moje zdanie chyba tu się najmniej liczy w tym wszystkim, bo obie strony próbują mnie zakrzyczeć argumentami. O ile na tańce i inne żenujące rzeczy, jak np oczepiny nie ma z mojej strony zgody, to co do tematu wódki nie jestem przekonany. Z jednej strony jednak uważam, że też nie ma co gości zmuszać do picia wina lub piwa, bo to, że obiad poślubny to jedno, ale gościowi też można zapewnić powiedzmy ten alkohol, który lubi. Z drugiej strony to nasza impreza i gość się powinien dostosować.
Mirki co zrobić w takiej patowej sytuacji?
Przekonywać różową do wódki czy iść na wojnę z jej rodzicami? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ps. Do tego moja rozowa jest przerazona jak pomysli sobie o toastach, że ktoś może chcieć je wznosić nawet na tak skromnej imprezie.

#problem #kiciochpyta #wesele #slub

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz

Co mam zrobić?

  • Wojna z rodzicami i 0 wódki 25.0% (494)
  • Wojna z różowym i 40% wódki 62.6% (1239)
  • Nie wiem 12.4% (246)

Oddanych głosów: 1979

  • 73
@AnonimoweMirkoWyznania: To jest wesele Twoje i Twojej kobiety, jeżeli Tobie jest wszystko jedno i nie masz zdania w temacie, to raczej powinieneś przychylić się do prośby swojej przyszłej żony, a nie ulegać wpływowi innych osób. I rodzicom też tak to wytłumacz, w końcu to nie z nimi bierzesz ślub. Tym bardziej, że Twoja narzeczona wcale nie chce wesela bezalkoholowego, w końcu ma być piwo i wino.
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja w ostatnich latach zauważyłem, że coraz mniej ludzi pije wódkę a tym bardziej jak masz do dyspozycji jeszcze piwo i wino. Poza tym to ty tak naprawdę znasz swoją rodzinę i chyba wiesz jak mogą się zachować po alkoholu.

Generalnie to moim zdaniem powinniście zrobić jak chcecie, to wasz wybór, wasza decyzja. Nie ma co oglądać się na innych bo to dla was ma być ten szczególny dzień.
@AnonimoweMirkoWyznania: co to za zasrana patologia? To ile oni mają lat że bez wódki nie potrafią się bawić? To nie jest najebka tylko ślub. Obiad, pogadanki i do domu kto chce, a kto nie chce niech zostaje na noc. Ja #!$%@?, radzę ci żebyś zachował się stanowczo i miał w dupie co mówią rodzice i zrobił jak uważasz, bo to jak ty chcesz jest normalnie, a oni na siłę starają się