Wpis z mikrobloga

Odgrzebałem ze strychu raczej działającą HD 7850. Moje pytanie brzmi jak zrobić tak, żeby pod jeden system podłączyć R9 390 i HD 7850 żeby działały osobno najlepiej na tym samym sterowniku? Win 10 na 17.12.1 wypluwa freezy i czarny ekran. Tak samo dzieje się na win 7 przy 15.12. Teoretycznie HD 7850 wspiera crossfire jedynie dla drugiej takiej samej lub HD 7870 ale nie chce ich łączyć w crossfire tylko kopać sobie na tym krypto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#kiciochpyta #amd #pcmasterrace
  • 7
  • Odpowiedz
@rtg_: mam r9 390 wlasnie linuxowiec ze mnie żaden, umiem wklejać komendy zgodnie z instrukcją i googlać co komputer odpowie na komendę, próbowałem jakiś czas temu przebrnąć instalację sterow do grafiki na ubuntu niby są niby się instalują w (20 krokach nie żeby mnie to przerazalo ale mówi trochę o wsparciu od amd) ale co z tego skoro po instalacji i tak potrafią pojawić się p problemy z odpalaniem aplikacji 3d,
  • Odpowiedz
@genesis2303: stery do amd cały czas idą do przodu i nie dawno zostały zmergowane do kernela, więc w najnowszych dystrybucjach nie trzeba nic specjalnego robić żeby wszystko ładnie działało
  • Odpowiedz
@rtg_: zalinkujesz jakiś changelog w 17 się coś ruszyło?? Bo to że rozdziałkę czyta poprawnie to ja wiem, mnie chodziło o pełnoprawne stery 3d jakie się ściąga że strony amd i one trochę ważą tak że wątpię żeby je dołączyli do dystrybucji która ma być przecież względnie lekka.
  • Odpowiedz
tak że wątpię żeby je dołączyli do dystrybucji która ma być przecież względnie lekka.


@genesis2303: a jednak https://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=AMDGPU-DC-PULL-REQUEST
jest jeszcze cos takiego jak amdgpu-pro, czyli zamkniete sterowniki, ale nie trzeba tego instalowac zeby odpalac gry. w niektorych przypadkach bez zamknietych sterow masz wiecej fpsow niz z dodatkowymi zamknietymi sterami: https://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=amdgpu-1750-open#=2
sterow nie sciagasz z strony amd, sa dostarczane przez paczki w dystrybucji.
  • Odpowiedz