Wpis z mikrobloga

Część Mirki :) prawdopodobnie swój żywot zakończył w moim golfiku żarnik ksenonowy :/ teraz stoję przed trudnym wyborem, wiadoma rzecz jest taka że należy kupić dwa nowe żarniki by nie było różnicy w barwie światła. Pytanie zasadnicze, czy warto kupić oryginalne żarniki volkswagena, czy nie pchać się aż w takie wielkie koszta i kupić zamiennik typu Osram czy Philips? Z góry dzięki za pomoc! ;) #pytaniedoeksperta #motoryzacja #oswietlenie #prosbaopomoc
  • 11
@MateuszOM: to nie kombinuj, i kup "niepewnych philipsów" po 35zł kilka sztuk, i spokój na lata, nawet jak padnie szybciej niż ten za 300.
W kilku autach miałem ten dylemat, ZAWSZE wsadzałem takie philipsy czy osramy kupowane po 30-35zł, i jak dotąd (>5 lat) wszystkie które wsadziłem - nadal świecą. Byle to były "oem 4300K" a nie chińczyk 6000K czy więcej, bo wtedy obciach jak na niebiesko świecą
@hrumque: W oplu miałem jakiś szajsowaty żarnik, to co chwilę gasł i mi okopcił lampę od wewnątrz. Jak kupiłem lepszy samochód, to już nie eksperymentowałem z takimi produktami. Przetwornicy mi nigdy nie spaliło.
i osram po 150 zł za sztukę, żarnik to ds3 35W 4150K


@MateuszOM: raczej podejrzane, osram bo nie robił niczego OEM poza 4300K, ale o ile to ma faktycznie 4150K to też może być ,róznicy okiem nie wychwycisz (zwłaszcza - że to się zmienia z czasem świecenia palnika - im starszy tym bardziej w górę idzie, by na samym końcu zacząć na różowo świecić)