Wpis z mikrobloga

@pedopope: Znak używany przez partyzantów i partyzant. Znak walki o wolność i przodownik walki o wolność. Nie widzę tu skrajnie innych poglądów prawdę mówiąc. Jedyna różnica, to same różnice polityczno-ustrojowe, które moim zdaniem tutaj nie mają znaczenia, oba symbole znaczą mniej więcej to samo. Jedynie kotwica kojarzy się głównie z dywersją, a twarz Che z krwawą rewolucją. Idea jednak jest taka sama.
@donjon: Nie ma znaczenia czy był tyranem, historia i znaczenie tego znaku jest takie, jak napisałem. W moralność nie wnikam, ale symbole są bardzo zbliżone. Polecam poczytać o całokształcie jego działalności, bo to czy był mordercą czy nie to tylko wierzchołek góry lodowej. Dla wielu ludzi na świecie nadal jest symbolem walki o wolność i rewolucji.
@donjon artykuły na Wiki siwetne źródło informacji xD, ja nie bronie tej postaci, miał dużo wad, przede wszystkim uważał przemoc za środek który uświęcają szczytne cele. Ale z drugiej strony był bojownikiem o wolność prostych ludzi i antyimperialista
@donjon: Ale to o ikonie w pop kulturze. Jego twarz jako symbol była malowana jeszcze w czasach rewolucji przez partyzantów, tak jak znak PW. Na długo zanim zagościł na koszulkach był też symbolem walki o wolność chociażby w Afryce, w Wietnamie i przez Indian w USA.
@marcelus:

artykuły na Wiki siwetne źródło informacji xD

eh, gimbusowy hejt na wiki teraz? są świetnym źródłem informacji. nie odeślę cie do książek z bibliografii przeciez, bo zadnej w zyciu nie przeczytales. kontra? podaj mi jedną nieprawdziwą informację z tego artykułu, inaczej nie pieprz głupot.