Wpis z mikrobloga

@errorek95 sytuacja z 1:44 nagminna, ci z lewego myślą, że mogą bez ustąpienia wyjeżdżać na środkowy. Pan w czarnym Mercedesie chyba nie zna zasady prawej dłoni (typowe "jadę prosto to mam pierwszeństwo), a niebieski citroen to w ogóle dramat, jeszcze się pchał dalej. XD
@oba-manigger: niee, to nie ja. ( ͡° ʖ̯ ͡°) faktycznie dopiero teraz przeanalizowałem te kilometry, nawet nie wiem gdzie je robię. a kręcę się praktycznie tylko po Szczecinie, czasem zajadę do Polic, które są 16km od Szczecina.
ojj nie droga koleżanko, ja jestem na głównej drodze i mam pierwszeństwo nad tymi, którzy są na podporządkowanej, czyli nad tymi z lewej i prosto.


@errorek95: to w ogóle jest strasznie słabo oznaczone skrzyżowanie bo wg znaków renault musi ustąpić jeszcze tym wyjeżdżającym z prawej pomimo, iż uliczka znajduje się tak jakby trochę dalej.

https://www.google.com/maps/@53.4481338,14.5735509,3a,75y,217.25h,82.73t/data=!3m7!1e1!3m5!1sCaMNzjvcqqexWGzNqEqiYQ!2e0!6s%2F%2Fgeo3.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DCaMNzjvcqqexWGzNqEqiYQ%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D73.4852%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656?hl=pl
Pobierz
źródło: comment_w7Xl2pvMPoK5wFXFM9EMtzMsZ88dfoDZ.jpg
@ixie: @errorek95: ale w 1:30 to rzeczywiście sam trochę namieszałeś, bo zanim wykonałeś skręt (dość gwałtowny) w lewo, jechałeś przez chwilę łukiem w prawo, co mogło zmylić Toyotę.
@mexi: nie chciałem najeżdżać na ciągła linię i ścinać zakrętu. to nie to było problemem. problemem jest to, że 99%, którzy jadą w tę ulicę co toyota włączają kierunkowskaz w lewo. a ta ulica według znaku jest prosto, w lewo jest tam gdzie ja skręcam. ludzie się przyzwyczaili i tak jeżdżą -__- a jak ktoś faktycznie skręca w lewo jak ja to wielkie zdziwienie.
@Pies_Benek: Bardzo rzadko widzę kogoś w Szczecinie, który robi tak jak OP. Ja też z lewego zawsze cisnę środkowy, bo zazwyczaj na tym placu (a w zasadzie na trzech rondach w tym ciągu ulic) na prawym pasie są pierdoły, które boją się użyć innego pasa jak skrajny.
I zawsze boje się, że jak zrobię taki manewr to znajdzie się ktoś komu zachce się wjechać na środkowy z prawego ( ͡°
@errorek95: dzięki za odpowiedź, sprawdzę gdzie się da bo to dziwnie wygląda.

@bastian009: Ja jeżdżę po Warszawie i też mam jedno rondo z taką samą sytuacją plus tramwaj po prawej w tą samą stronę. Często ludzie wjeżdżają na z prawego na środkowy i zawsze się z nich śmiałem. Poszukam wyjaśnienia na własną rękę.
@Pies_Benek: Generalnie racja jest po stronie OPa, ale swoim działaniem mocno mógł zmylić drugiego kierowce. Bo wpierw zjeżdża na prawy pas a potem nagle decyduje się jednak skręcić w środkowy. I to w momencie kiedy już tam pojazd się znajdował.

Ale generalnie poza tą jedną mocno kontrowersyjną i dyskusyjną sytuacją OP jeździ całkiem nieźle :).
@riel: @Krupier: @errorek95: @bastian009:
Co do skrętu z kilkupasowej drogi na inną kilkupasową, to polskie prawo jest tu mocno nieprecyzyjne, a zastosowanie przepisów ogólnych niewiele wyjaśnia.

Generalnie każdy ma prawo po skręcie zająć dowolny pas, przy czym będący z prawej strony mają pierwszeństwo nad tymi z lewej.

Zasada że jadący lewym pasem, może wjechać "bezpiecznie" na lewy pas, jest niepisana i nie wynika konkretnie z prawa (bez naciągania