Wpis z mikrobloga

Nigdzie nie spotkałam się z takim szacunkiem wobec kobiet jak tutaj.
Żyje mi się tu bardzo dobrze.
Czasem aż mi głupio, że ludzie których spotykam tyle dla mnie robią.
Raz wywołano mnie z kolejki w supermarkecie i otwarto dla mnie kolejną kasę, bo przede mną stali sami mężczyźni. O noszeniu zakupów do auta i ładowaniu ich do bagażnika nie wspomnę ;)
Oczywiscie zdarzają się wyjątki, ale w większości przypadków tak właśnie wyglada moja rzeczywistość w #dubaj
Bez względu na to, czy są to ludzie którym się za to płaci, czy sąsiad na ulicy, czy nawet inne kobiety.
Wczoraj w kawiarni pewna pani postawiła mi kawę. Usiadłam obok a ona akurat szła do kasy, próbowałam oddać pieniądze, ale nie było nawet mowy żeby je przyjęła :)
#ciekawostki
Pobierz Uspavanka - Nigdzie nie spotkałam się z takim szacunkiem wobec kobiet jak tutaj. 
Ży...
źródło: comment_U0TEiOjiSpYeu6PrtgQ0L6gd0o1VRVTH.jpg
  • 18
@Dentka7: Nie mam na myśli tylko Filipińczyków (oni rownie często robią to ze względu na pieniądze), tu jest cały miks i równie często doświadczam tego z różnych kultur. Piszę to z własnej perspektywy - białej kobiety. Ale masz racje, tutaj ogólnie ludzie są mili i uprzejmi.
@Uspavanka: Też mieszkam w Dubaju.
Filipinczycy to sa najmilsi ludzie na swiecie i mocno zastanawialem sie czy sa tez tacy u siebie w kraju. Mialem okazje ostatnio odwiedzic Filipiny i faktycznie sa tacy sami! Moim zdaniem ich pozytywne nastawienie bardzo dobrze wplywa na srodowisko arabów z ogromnnym ego i hindusów klamców.

A o Arabach i Hindusach to ksiazke moglbym napisac, zawierajaca rowna ilosc milych jak i niemilych historii.
@Dentka7:

Też mieszkam w Dubaju.

Wiem, kojarzę wpisy

Moim zdaniem ich pozytywne nastawienie bardzo dobrze wplywa na srodowisko arabów z ogromnnym ego i hindusów klamców.

Zgadzam się!
I to hinduskie kiwanie głową (najczęściej w trakcie kłamania :D)

Mimo wszystko, tak porównawczo, to co miałam do tej pory w Polsce, a tutaj, to Dubaj na +
Mimo wszystko, tak porównawczo, to co miałam do tej pory w Polsce, a tutaj, to Dubaj na +


@Uspavanka: To wszystko zależy gdzie chodzisz i z kim, w jakich godzinach sie poruszasz, czy pracujesz, a jesli pracujesz to w jakim srodowisku. Wszystko to ma znaczenie i w zaleznosci od tego moze byc bardzo na + albo bardzo na - w stosunku do Polski.