Wpis z mikrobloga

Wczoraj wróciłem do Polski z Anglii samochodem, do samej Polski 3 pasmowa darmowa autostrada, ludzie jeżdżą spokojnie i bezpiecznie, przekroczyłem granicę Polsko Niemiecką i dupa płatna 2 pasmowa "autostrada" do samej Warszawy zapłaciłem około 100zł za przejazd xDDD poza tym połowa kierowców nie ma mózgu, jadę sobie przepisowe 120 i czasem wyprzedzam tiry z prędkością 130-140 zawsze patrzę czy nikt się z tyłu nie zbliża i gdy widzę że auta są daleko robię manewr ale często te dzbany i tak mnie doganiają #!$%@?ąc grubo ponad 200 strzelając długimi jak z karabinu xD albo #!$%@? najlepsze są z drugiej strony manewry wyprzedzania robione przez same ciężarówki które liczy się w kilometrach a nie sekundach xD Pod koniec trasy musiałem przejechać przez Warszawę to ze strachu się spociłem, niespodziewane zmiany pasa wymuszanie pierwszeństwa to norma, natomiast jak jechałem krajówką 90-100km/h to tir jechał mi na zderzaku xD

#podroze #samochody #ruchdrogowy
  • 55
  • Odpowiedz
  • 1
@czlowiekproso
U nas nie da się jeździć inaczej niż 150 lewym albo, gdy chcesz zapalić, 100 na prawym. 3 pasy mocno ułatwiłyby jazdę po tych płatnych ekspresówkach, ale nikt tego nie zrobi i jest kamieni kupa ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Mam też wrażenie, że nigdzie na zachodzie nie jeździłem tak spięty, jak w Polsce, nawet jak w danym kraju byłem pierwszy raz.

Z opowieści znajomych, co pojechali na
  • Odpowiedz
Pod koniec trasy musiałem przejechać przez Warszawę to ze strachu się spociłem, niespodziewane zmiany pasa wymuszanie pierwszeństwa to norma


@czlowiekproso: Jeżdżę po Wawie od ponad 20 lat i od jakiś 4-5 jest to bardzo przyjemne miasto do jeżdżenia, chyba jedyne w Polsce gdzie ludzie nauczyli się ze dziś Ty wpuścisz mnie jutro ja Ciebie. Jak na ilość aut optymalizowanie płynności ruchu przez samych kierowców jest na wysokim poziomie. Owszem jest parę
  • Odpowiedz
  • 0
@Gixaar ogólnie to w Warszawie mieszkałem 3 lata i wiem gdzie korki mogą być natomiast 2ooo km przez Europę widocznie nie dają mi racji do jakiejkolwiek krytyki odnośnie polskich dróg i kierowców
  • Odpowiedz
@czlowiekproso: no ładnie w czubie musiałeś mieć jak do samej Polski 3 pasy widziałeś... za przejazd pod kanałem La Manche rozumiem też nie płaciłeś? Kulturka na autostradzie zwłaszcza w Niemczech XD Ty chyba cumplu 90% trasy przespałeś...
  • Odpowiedz
do samej Polski 3 pasmowa darmowa autostrada


@czlowiekproso: XD nie pogrążaj się... trochę w Belgii, trochę w zagłębiu Ruhry i okolicach większych miast nie znaczy do samej Polski. Wesołych świąt życzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@daro2822 Wat? Stary dobra niech ci będzie jechałem nie z UK do Polski tylko z Goworowa do Długosiodła i nie 3 pasmówką tylko wiejską drogą bez asfaltu a ja przesadziłem z kwasem. Wesołych
  • Odpowiedz
  • 0
@DADIKUL nic nie musisz drukować zczytywali po prostu rejestrację i tyle, ogólnie miałem wykupiony prom na 02:00 a udało mi się wbić na 22:00. Płynąłem z Dover do Dunkierki, a i przy okazji jeśli będziesz jechał to zobacz czy po drodze nie będziesz musiał opłacić dart charge to jest bodajże za przekroczenie tamizy 2.5 funta
  • Odpowiedz