Wpis z mikrobloga

He Mircy, kontynuacja wpisu https://www.wykop.pl/wpis/28735497/lightinthebox-wariaty-xiaomi-mi-mix-2-ubezpieczeni/

Telefon Mi Mix 2 zamówiony 29 listopada - DHL + ubezpieczenie od VAT, 19-go grudnia był już odebrany - łącznie 3 tygodnie. Do zapłaty był VAT od poprawnie wpisanej kwoty na deklaracji.

Dziś cała kwota Vatu wróciła (w złotówkach) na konto PayPal. Dodatkowo wpadł 10% zwrotu z TopCashBack.com (może komuś refa na priw? ( ͡º ͜ʖ͡º) ) także idealnie bo zwrot pokrył się z kwotą ubezpieczenia od VAT.

Ściemniali oczywiście z datą wysyłki ale wszystko skończyło się dobrze :)

Mogę polecić zakupy w tym sklepie ( ͜͡ʖ ͡€)

#lightinthebox ale zarzucę też #gearbest oraz #banggood i ostatecznie #aliexpress

PS. Mi Mix 2 aktualnie jest w "normalnej" cenie ale wysyłka z europejskiego magazynu przez co koszta VATu są już w tej cenie xD
  • 25
@widmo82 najlepsze ze najczęściej kwota podana w deklaracji jest bez kuponów czyli wyższa niż zapłaciłeś. Sklep jest na tyle duży że wysyła dhl bez pośredników jak to robi gearbest czy Banggood.
@kuba_n mały sklep pozwoliłby sobie na wysyłkę bezpośrednio w dhl zamiast przez pośredników? Paczki u nich odbiera bezpośrednio dhl więc zamawiając w poniedziałek jest szansa na doręczenie we wtorek/środę.
W gearbest jest to niewykonalne.
@MichalQ20: Ja czekam od 27 listopada na Mi 6 z wysyłką DHL. Wysłali niby 7 grudnia. Do dzisiaj jedyny status na DHL to 12 grudnia " Otrzymano informacje o przesyłce HONG KONG - HONG KONG". Potem cisza. Na każdy ticket odpowiadają żebym jeszcze trochę poczekał. Wiesz może jak powinny wyglądać trackingi DHL od nich?