Wpis z mikrobloga

Za niedługo chciałbym pójść na siłownię.W marcu będzie rok jak ćwiczę w domu kalistenikę,ale zawsze chciałem uprawiać kulturystykę.Polecacie jakaś dobrą siłownię w Nowej Hucie w Krakowie? I czy na sam początek będzie dobry plan FBW od Sakera? Nigdy nie ćwiczyłem na siłowni i się trochę cykam,bo to coś nowego,a chciałbym poprawnie wszystkie ćwiczenia wykonywać.Niby oglądam kfd i podobne kanały na YT o tematyce kulturystycznej,ale wiadomo jak to jest z teorią,a praktyką.

#mikrokoksy #silownia
  • 9
@mrwhite0: FBW jest dobry, nie koniecznie musisz od sakera. Przyzwyczajalbym cialo fbw przez okolo miesiac, a pozniej wskoczyl na split. Nie masz sie czego bac na silowni bo ludzie nie ida tam, zeby ogladac jak ty cwiczysz. Pytaj ludzi na poczatku jesli nie jestes pewien czy dobrze wykonujesz cwiczenia. Sam w ten sposob 3 lata temu zaczynalem przygode. Nie bylem pewien to podszedlem pod osobe po ktorej widac, ze wie co
@henan:Jasne,na początku nie będę szarżował.Chce sobie wyrobić poprawną technikę ćwiczeń.Dopiero później będzie czas na #!$%@? dużych ciężarów,nie spieszy mi się.Dzięki za poradę.
@Hoggie: Mowie z wlasnego doswiadczenia. To twoja opinia na temat fbw. Autor niech sobie sam przetestuje i zobaczy na czym na najlepsze gainsy. Cwiczylem na fbw jakies 2-3 miesiace i nie bede ukrywal byl to dobry plan ale podczas splitu bardziej sie do kazdej partii przykladalem.
@henan: nie tylko moja. Forsują ja także osoby, którym pod względem programowania treningowego można mniej lub bardziej ufać (np. Seba Kot, Thrall, Squats n Milk).
Nie wiem kto teraz poleca splita aktualnie, oprócz gwiazdek fitness.
Jeżeli lepiej czujesz się na splicie i sprawia Ci przyjemność - spoko, twój wybór. Ale polecanie go początkującemu jest, moim zdaniem, sporym błędem.