Wpis z mikrobloga

Siemanko! Jakoś niedawno zacząłem czytać Koran, gdyż panowie muzułmanie z #pracbaza gorąco mnie do tego namawiali. Twierdzili, że jako osoba twardo stąpająca po ziemi na pewno odnajdę odpowiedzi na wszelkie pytania, gdyż koran w przeciweństwie do Biblii opiera sie na logicznym rozumowaniu i twardych dowodach. Sprezentowali mi egzemplarz koranu + dwa opracowania. jedno z nich to to co widać na zdjęciu. Przygotowałem zakreślacz, żeby wypunktować kontrowersyjne i nielogiczne argumenty, jednak szybko okazało się, że musiałbym zakreślić praktycznie całą książkę. W komentarzach wrzuce najciekawsze fragmenty o #rozowepaski #zwiazki i innych. Dodam, że osoby które gorąco namawiały mnie do lektury to muzułmanie już urodzeni w Wielkiej Brytanii którzy może raz w życiu odwiedzili Pakistan/Bangladesz.

#uk #religiapokoju #zwiazki #islam
s.....i - Siemanko! Jakoś niedawno zacząłem czytać Koran, gdyż panowie muzułmanie z #...

źródło: comment_M8cNL7nT5tQmYLbSWX5GedwPLmUi8vo7.jpg

Pobierz
  • 24
@TaoHosts: u nich logika polega na tym, że po pierwsze koran to prawda a z tego możesz wszystko sobie wydedukować. Ewentualnie stosują cherrypicking w postaci wybranych fragmentów koranu i ignorowania dokonań greków/rzymian/egipcjan.
s.....i - @TaoHosts: u nich logika polega na tym, że po pierwsze koran to prawda a z ...
@TaoHosts: nie wiem. Już kilka razy przyłapałem ich na kłamstwie. Na przykład z Sury 2 (Krowa)

نِسَاؤُكُمْ حَرْثٌ لَّكُمْ فَأْتُوا حَرْثَكُمْ أَنَّىٰ شِئْتُمْ ۖ وَقَدِّمُوا لِأَنفُسِكُمْ ۚ وَاتَّقُوا اللَّهَ وَاعْلَمُوا أَنَّكُم مُّلَاقُوهُ ۗ وَبَشِّرِ الْمُؤْمِنِينَ - > 2:223

Your wives are a place of sowing of seed for you, so come to your place of cultivation however you wish and
@szczym_do_ludzi: niby po co to czytać? Jest masa różnych religii, jedne mniej a inne bardziej durne.
Lepiej takiego kolegę w pracy spytać - i co mohamet, bieda i nędza w tym Afganistanie Pakistanie? i tylko się pchacie do ateistycznych, chrześcijańskich krajów. Zawsze tam w krajach twoich rodziców będzie taki syf?
@szczym_do_ludzi: mnie w pracbazie też namawiał do czytania koranu. Największym argumentem zachęcającym mnie do tego było, że jeden rozdział jest poświęcony Maryi. Koleś ma mocno #!$%@? we łbie, można by powiedzieć, że foliarz #pdk. Twierdzi, że Mekka jest centrum świata, że wszyskie satelity są skierowane w stronę Mekki. Lubiłem z nim rozmawiać by mieć nizłą dawkę beki. Codziennie wrzuca na fb swoje oświecone filmiki jako to islam jest cudowny, jakim
@Czesterek: tyle że ja kisnę z tego srogo :D koleś nawet nie ma pojęcia jaką bekę mam z niego, jest strasznym antysemitą, antyusa, propalestyńczykiem co by tu jeszcze mu przypisać hmmm :D antysyjonistą, uważa że wtc was inside job, bush did 9/11 itp :D ale spoko z nim o piłce nożnej można było pogadać