Wpis z mikrobloga

@tabarok Ja tam lubię naszych sąsiadów dużo ich u nas pracuje. Oni nie mają nic wspólnego z tamtą zbrodnią. Przestańcie już robić sobie jaja. Wielu Ukraińców to porządni i skromni ludzie. Jak w każdym kraju zdarzają się wyjątki, my i oni mamy równie zacofanych i ksenofobicznych obywateli.
  • Odpowiedz
via Android
  • 45
@Rozpustnik i dam Ci plusa bo to co piszesz jest oczywiście prawdą. Znam z pracy i nie tylko wielu Ukraińców, większość raczej ma w dupie przeszłość i chce żyć teraźniejszością.
Zdjęcie to to raczej takie w ramach #heheszki niż wyznaczania prawdy lub przypominania dawnych czasów.
  • Odpowiedz
@tabarok: Za dużo złych heheszków o Ukraińach. Jeśli to czytacie wiedźcie że większosć Polaków uważa że jesteście spoko! Szanujemy Was wiemy że bida itd sami na wyspach też mieliśmy ciężko w sumie to nadal mamy xD
Także z fartem mordeczki!
  • Odpowiedz
Oni nie mają nic wspólnego z tamtą zbrodnią.


@Rozpustnik: Mają ogromnie wiele wspólnego. Nie uważają tego za nic złego "była wojna, to się strzelali i zabijali", "jak wszystkich zabijali, to skąd wiadomo co się stało i kto zabił" etc.

Oczywiście mówię tylko o tych ukraińcach, z którymi ja miałem kontakt,
  • Odpowiedz
nie znaczy to że z tym wszystkim mam coś wspólnego


@Floop: Ale mylisz pojęcia i mówisz zupełnie o czymś innym.

Ludzie, którzy mają pretensje do Ukraińców, nie mają tych pretensji na zasadzie "ooo jakies ukraińce w straszliwy sposób zamordowały 100k Polaków, teraz bijmy każdego ukraińca z tego powodu".

Tylko na zasadzie "ooo, jakieś ukraińce praktycznie modlą się do ludzi, którzy byli odpowiedzialni za straszliwe zatorturowanie 100k Polaków. Wyrzućmy ich z Polski
  • Odpowiedz
@inozytol: ale mimo tego polacy wszystko jedno niemców nie bardzo lubią, bez względu na to że zrezygnowali z nazizmu. Co do ukraińców, to chorych nacjonalizmem jest mniejszość, zwłaszcza jak i w polsce. Więc dlaczego uogólniać zachowanie marginesu na wszystkich w tym normalnych?
  • Odpowiedz