Wpis z mikrobloga

Czasem siedzac przed monitorem ciezko jest zobaczyc, ze po drugiej stronie sa nie tylko bity, ale prawdziwi ludzie ze swoimi problemami. Dzis skontaktowala sie z nami policja po wpisie jednego z uzytkownikow, ktory opisywal chec samobojstwa. Czesto tego rodzaju wpisy sa fake’iem, ale w tym wypadku, dzieki czujnosci Wykopowiczow (ogromne podziekowania!), po ustaleniu adresu na podstawie podanego przez nas IP, patrol policji zdiagnozowal, ze rzeczywiscie istnialo duze zagrozenie zycia...

#wykop #zycie #wykoppomaga #policja
  • 153
  • Odpowiedz
  • 897
Bardzo dobrze. Dzięki że reagujecie. Mnóstwo dzieciaków i nastolatków każdego wieczoru/nocy pisze na mirko jak im smutno/depresja itp szukając rady lub uwagi branie duszy. Bardzo to smutne i chciałoby się im wszystkim pisać i z nimi gadać ale za dużo tego naraz.
  • Odpowiedz
@m__b: a jak sie powtarza, że to co tu jest wypisywane moze mieć konsekwencje to "heh panie bagieta prosze pszyjechac na wikop"

Całe szczęście tym razem szło o dobrą sprawę
  • Odpowiedz
@m__b: w Wigilię wieczorem dzwoniłem na 112 i zgłaszałem że ktoś pisze o samobójstwie na wykopie. Nie przyjęli zgłoszenia bo na pytanie czy znam tą osobę odpowiedziałem że nie. Następnym razem będę bardziej cisnął bo miałem wyrzuty sumienia i tak.
  • Odpowiedz