Wpis z mikrobloga

Kapitaliści i prawica gospodarcza

@Wojtek-bez-portek: Chyba nie mówisz o tej Nowoczesnej, która głosowała przeciwko prywatyzacji lasów, czy licencjonowaniu Ubera?
A i jeszcze jakoś rok temu: "lider Nowoczesnej Ryszard Petru poinformował, że pierwsza z poprawek, jaką zaproponuje jego ugrupowanie przewiduje, iż programem tym [500+] będą objęte kobiety oraz mężczyźni samotnie wychowujący jedno dziecko."
Jak ta flaga na wietrze...
@mihaubiauek:

Chyba nie mówisz o tej Nowoczesnej, która głosowała przeciwko prywatyzacji lasów,


To jest polityka, przecież nie zagłosują za pisem w tak ważnej sprawie.

A i jeszcze jakoś rok temu


Rysiu gada to co specjaliści od PR mu dadzą, a słabych ma tych speców.

@kodyak: Widzę kultura na wysokim poziomie kolego. Twoi rodzice wiedzą i pewnie są dumni że takie rzeczy wypisujesz w internecie.
@mihaubiauek: nie no ale lasy to ty szanuj. Ostatnim czego bym chciał to żeby lasy spierdzielic . Jak nie będę miał gdzie mieszkać to zbuduje szałas i las mnie wyżywi , a prywatne lasy na wyjściu za grzybkiczy jagody będą pobierać opłaty tak jak to ponoć w Niemczech było
Wow taka fortuna az 4.2k na 7 osob.

Zyc nie umierać normalnie.


@Concerned_citizen:

Dokładnie. Poza tym oczywiście Petru - Janusz demografii i wilczego kapitalizmu musiał sie walnąć w prostych rachunkach - na piątke dzieci dostaje się 4 x 500 (pierwsze dziecko jest free ;-)
nie no ale lasy to ty szanuj.

@michau92: No ja właśnie szanuję lasy! A ty co?

to zbuduje szałas

Nie zbudujesz:

Art. 148. § 1. Kto:

1) dokonuje w nienależącym do niego lesie wyrębu gałęzi, korzeni lub krzewów, niszczy je lub uszkadza albo karczuje pniaki


Nie masz świadomości o konsekwencjach prawnych koczowania sobie w państwowych lasach :)

Art. 30. 1. W lasach zabrania się:

10) biwakowania poza miejscami wyznaczonymi przez właściciela
@Concerned_citizen: Rzeczywiście, 600zł/osobę w rodzinie w której nikt nie pracuje to rzeczywiście mało. Pewnie normalni ludzie w takiej sytuacji znaleźli pracę, ale tutaj lepszym rozwiązaniem jest zrobienie kolejnego dziecka (a rodzina jeszcze młoda, tym tempem do czterdziestki to wykręcą dwucyfrowy wynik).
@mihaubiauek: jak żyć. Człowiek całe życie w nieświadomości dobra lasu zabierał, nie kiedy nielegalnie jak się okazuje :-P.

Jaki biwak ? Normalne domostwo, a jak nie to mnie lis w norce przenocuje. Damy radę .

Co do prywatyzacji to uważam że akurat lasy są świetnie zarządzane . Mam z lasami sporo styczności i podoba mi się to jak działają, tym bardziej że co roku mają sporo czystego zysku. Tak na szybko