Wpis z mikrobloga

@kma1987 ja robię zwykle na oko :) Do tej dałam ok. 2 szklanki dobrego ketchupu, 2 łyżeczki przecieru pomidorowego, papryka słodka, ostra i wędzona ( kurcze, na oko, ale ok. 3/4 łyżeczki kazdej), większa szczypta cynamonu i , 3 roztarte w ręce goździki, 2 łyżeczki cukru trzcinowego, porządny chlust osctu balsamicznego z Modeny ( może być tez jabłkowy albo zwykły), 2 ząbki czosnku, grubo mielony czarny pieprz, sól, dodałam tez chlust brandy
@TiIa: dziękuję:) Właśnie chodzi o to, że jest sporo przepisów i nie udało mi się trafić na dobry - albo jest za słodko, albo za pikantnie, albo po pieczeniu robi się z skorupa itp. Ale z konfiturą z brzoskwiń to mnie zaskoczyłaś:)
@kma1987 tzn czasami daje konfiturę ze śliwek, to nawet lepiej się komponuje :) ale akurat nie miałam, a lubię jak jest taki lekko owocowy posmak, więc dałam co miałam. Nigdy nie trzymam się ściśle przepisu, bo robię tak, żeby wszystko się idealnie przenikało. Nie przepadam za słodkim sosem ( a Amerykanie bardzo lubią dosładzać). A piekę zawsze mięso w rękawie lub pod folią na początku, żeby się dusilo i nie traciło wilgoci,
@TiIa: protip przy bbq- do ulubionej mieszanki przypraw dodaj nieco brązowego cukru... Dużo lepiej się wtedy wszystko karmelizuje i dodaje spoko teksturę na mięsie. Ty tutaj dałaś chyba tylko paprykę i sól - gdy robię wieprzowine to lubię w moich przyprawach, sól pieprz paprykę słodka i ostra (2:1) brązowy cukier imbir suszona cebula suszony czosnek

Fajnie się wszystko "maseruje", gdy przed przyprawianiem nasmaruje się delikatnie mięso łagodna musztarda, na to przyprawy
@pasczakk ale chyba nie doczytałes, dałam cukier brązowy (trzcinowy), także wszystko jak należy. Papryki były trzy rodzaje, w tym ostra - też się zgadza. Nie pali mi się marynata, bo mięso jest przez 2 godziny pod przykryciem i dopiero na ostatniej prostej jest odsłaniane, smarowane ostatnia warstwa sosu i pięknie wszystko się karmelizuje i przypieka. Za każdym razem robię trochę inaczej i testuje co najlepiej wychodzi ( ͡º ͜ʖ͡