Wpis z mikrobloga

Coraz intensywniej myślę nad otworzeniem własnego punktu, skupiłbym się jednak na naprawie wysyłkowej. Głównie Xiaomi i inne chinole. Wymiany szyb, gniazd USB i reszty podstawowych komponentów. Z czasem oczywiście chciałbym więcej, ale na tym bym się skupił jeśli chodzi i wysyłkowe rzeczy. Czy Mirko może wydać wyrok czy to ma sens i znaleźliby się chętni na korzystanie z takich usług?
#xiaomi #serwisgsm #badanierynku #naprawatelefonow
  • 11
@ntr1987 głównie netowo. Mieszkam ogólnie w gównokolicy. Jednak na mojej wsi ~5 tysięcy mieszkańców nie ma takiego punktu. Najbliższy jest w mieście oddalonym o 25km, za to jest ich tam z 6 jak nie lepiej
@definitelynotme: jesli potrafisz takie rzeczy robic dobrze to na pewno, tylko moze byc problem z czesciami zamiennymi. bo jesli klient ma czekac 2 miesiace az uda ci sie sciagnac jakis ekran z aliexpress i zaplacic ci za posrednictwo to troche bez sensu.
a miec duzy magazyn czesci to spora inwestycja. chyba ze skupisz sie na wylacznie xiaomi
@blantek części zamienne do czasu pierwszej.paczki od Chińczyków mógłbym wziąć od polskich hurtowników i niekoniecznie xiaomi, Huawei, Lenovo. Skupić bardziej chciałbym się na wymianie samych dotyków. Cały nowy sprzęt do tego mam już przećwiczony
@definitelynotme: takich pierdow jest od metra i ciut ciut, a Ty wybierasz sobie najgorszy z mozliwych targetow...chinole za 4 stowy z aliexpress. moim zdaniem to bezsens, duzo zalezy jednak od Twojej profesjonalizacji czyli calokształtu na który wpływ ma doswiadczenie, wiedza, zmysl marketingowy itd. skoro pytasz mikrow to raczej kiepsko z tym u Ciebie ;)
@definitelynotme: z mojej perspektywy moge Tobie poradzić, zebys pi * drzwi policzyl sobie koszty/zyski z usług jakie planujesz. wymiana microusb w telefonie ktory kosztuje 400-800zl to jaka kwota wg Ciebie? Dolicz koszty przesylek.
Ilu chetnych bedziesz mial na szybki, ekrany i inne duperele.
Da sie cos podzialac ale musisz miec przemial bo sredni koszt uslugi u Ciebie pewnie bedzie oscylowal w granicy 50-150zl brutto.
Czesci od chinczyka, bo taniej ;)
Kolejna
@Pan_Slon do 80 złotych zależnie od 'skomplikowania'. Poza tym myślałem o zapewnieniu lokalnie tych podstawych pierdół etui i szkiełka. Części od chinczyka bo swego czasu pracując w firmie zajmującej się importem sprzętu z Chin zbudowałem sobie całką pokaźną bazę zaufanych chińczyków. Nie myślałbym o wchodzeniu z grubej rury. Na pewno chciałbym, żeby między mną a klientem była całkowita szczerość przy ja przynajmniej z mojej strony bo póki co każdy serwis z którym