Wpis z mikrobloga

Prawie miesiąc temu pisąłem na mirko o zawyżonym kursie przy wymianie w weekend PLN->USD w aplikacji #revolut. (weekendowe wymiany moga być wyższe o max 1.5%) Najpierw wymieniłem na czacie kilkanascie wiadomości, że moj kurs był znacząco wyższy niż regulaminowe 1.5% a na koniec rozmówca stwierdził, że bardzo mocno przedstawiam swoje argumenty i postara się zbadać sprawę. Otrzymałem odp.

Hello Pawel, it's Artur here. I have received an answer from our technical team.

They say the exchange rate was invalid and are providing me with the correct one: you should be charged with the exchange rate as follows: 0,2800925.

I will now calculate the amount you should have been charged with that 0,2800925 exchange rate and I will refund you the difference.

I have calculated the difference and see that you are to be refunded 1.85 USD. Unfortunately, we are not able to reach the correct exchange rate USD-->PLN from that day. We could do that using the approximate rate.

Do you want to be refunded in PLN after the exchange using the approximate rate during the mentioned weekend or do you want to be refunded in USD the exact difference of 1.85 USD?

Please inform us of your decision.

Patrzcie uważnie jak realizowane są wasze wymiany bo ja wypatrzyłem dośc drobną różnice kursową i postanowilem nie analizować wstecznych rozliczeń zaś bacznie przyglądać się każdym kolejnym. Jedni wymieniają kilkadziesiąt dolarów w miesiącu a inni... kilka tysiecy, może się okazać, że złodziejski kurs PayPala nie jest aż taki zły :)

Sprawdzajcie przed wymiana po jakim kursie deklarują wymianę a po jej rozliczeniu, wróćcie zerknąć czy faktycznie tak została rozliczona. Przy większej kwocie, zróbcie screena kursu przed wymianą
#banggood #gearbest #aliexpress #oszukujo #zakupyzchin
  • 12
@Wychwalany: nie pamiętam juz dokładnie jaka różnica kursowa była, ale policzyli chyba 2% z malutkim haczykiem a powinni max 1.5%. Co do tych 1.5% to aż sprawdzę w weekend po ile licza dokładnie euro i dolara z PLN bo w regulaminie jest tylko info ze przy niszowych walutach moze byc 1.5% a coś nie wydaje mi się, ze PLN to taka niszowa waluta :) Przy okazji zapytam się ich na czacie
W weekendy (piątek 23:59 – niedziela 23:59) stosujemy niewielki narzut do kursu kasowego, gdy rynki walutowe są zamknięte. Uwzględniamy kurs z 23:59 i stosujemy 0,5% narzutu w stosunku do głównych walut i 1,0% w przypadku innych walut, aby chronić naszą firmę przed potencjalnymi stratami ze względu na duże wahania kursu. W przypadku walut o niskiej płynności takich jak rubel rosyjski i baht tajlandzki w weekendy obowiązuje narzut w wysokości 1,5%.
Czasami, kiedy korzystasz z bankomatu za granicą, zostaniesz poproszony o wybranie konta „kredytowego", „rozliczeniowego" lub „oszczędnościowego". Należy zawsze wybrać konto „rozliczeniowe" lub „oszczędnościowe". Jeśli w bankomacie (lub terminalu kart) pojawi się pytanie, czy chcesz zakończyć transakcję „z przeliczeniem" czy „bez przeliczenia", ZAWSZE wybieraj opcję „bez przeliczenia". Z reguły zawsze warto wybierać realizowanie płatności w walucie lokalnej kraju, w którym się znajdujesz! Jeśli jesteś w Tajlandii, wybierz baht tajski, w Hiszpanii euro, a