Wpis z mikrobloga

@KareninWielki: A taka Łódź nie miała żadnych autonomii czy innych bajerów, była w ruskim zaborze gdzie każdy lał na ten region ciepłym moczem a i tak mieszkańcy dali radę pchnąć miasto i u nas w ziemi nie było żadnych fajnych złóż co by mogło poprawić sytuację... A mimo to Łódź była najszybciej rozwijającym się miastem w Europie w XIX wieku .
@Xatrox ja tam go lubie, bo mieszkam od urodzenia :)
Ale jak ktoś za dużo żartuje z wungla i zalewanie woda mułu zamiast kawy, to trochę to denerwuje ;)
@KosmicznyPolityk Mniał!!!! A nie miał. Miał, to kot. A taki węgiel to mniał.
Tak mi tłumaczył kiedyś instruktor na praktykach na kuźni. Ale on po tej kuźni biegał w klapkach, przez co miał wypalone dziury w skarpetkach. A do tego mówił, że w domach jest ciepło bo w brojlerze jest grawitancja, proszę ciebie.
Ale Wroclaw to nie Slask


@PurpleHaze: #shitwykopsays

Debilizm równy powiedzeniu, że Poznań to nie Wielkopolska. Debilizm podkreślony niestety przez beznadziejne nazewnictwo województw po reformie w 1999, gdzie zamiast stworzyć województwo dolnośląskie i górnośląskie, zrobiono wbrew logice dolnośląskie i śląskie (dla większego bałaganu jeszcze pomiędzy nimi opolskie, gdzie Opole było historyczną stolicą Śląska Górnego). A wszystko to wynika z tego, że przed II WŚ dla Polaków pod pojęciem Śląska krył ten jego
@myownsummer: ale dolny slask nie powstal w 99 roku.
Miales wojewodztwo wroclawskie, wszelkie mozliwe urzedy obecnie sa dolnoslaskie. Zmienilo sie to wraz z podzialem wojewodztw.
I tak jak pisalem ja opieram sie na obecnych podzialach, nie na tym co bylo w XIX wieku na tych terenach.
Obecnie Wroclaw nijak ma sie do wojewodztwa slaskiego.

A co do reszty tego co piszesz. Ludzie we wroclawiu predzej beda identyfikowac sie regionalnie z czescia
@PurpleHaze: Ja wiem, że obecnie ciężko mówić, o Śląsku jako całości, bo rozróżnienie na Dolny i Górny jest już tak mocno zarysowane, że w zasadzie mało one mają ze sobą wspólnego. W erze dzisiejszej globalizacji, internetu i telewizji już raczej na pewno nie wyklarują się żadne nowe "dolnośląskie" tradycje i dialekty, jak to kiedyś miało miejsce. Walczę jedynie z takim skrótem myślowym, który zawłaszcza nazwę całego regionu dla jego małego wschodniego
Zaputaj o to w tagu #wroclaw sam sie przekonasz. Przykro mi ale tak to wyglada. Dla przecietnego mieszkanca Slask to kopalnie to poludnie Polski, palenie opon pod sejmem itd...

Kopalnie ktorych we wroclawiu i bezposrednich okolicach brak. Moze walbrzych ktory traktowany jest jak uposledzony brat.


@PurpleHaze: To zapytaj Ukrainca mieszkającego we Wrocławiu czy jest Ślązakiem? Odpowie ci że nie baa nawet odpowie ci że nie jest Polakiem. Na tym samym polega