Wpis z mikrobloga

@przesympatyczny_pan: Cytując siebie:

Tematy polityczne mam na czarnej liście od jakiegoś czasu, więc nic z pamięci nie przywołam, ale pewnie zacząłbym właśnie od przeszukiwania znalezisk na wykopie. Raczej aż tak mi nie zależy, żeby teraz szukać.


Zaproponowałem ci natomiast inne rozwiązanie:

Jakbyś widział kiedyś kontrowersyjne znalezisko, po którym czułbyś się zagotowany, że "coś" takiego dzieje się na zachodzie, to możesz mi podrzucić, a ja mogę zebrać parę opinii od ludzi (LGBT)
  • Odpowiedz
Na skutek presji społecznej w nowszych DSM przegłosowali że jednak to norma a nie zaburzenie.


@przesympatyczny_pan: Homoseksualizm zniknął z listy zaburzeń właśnie z powodów naukowych badań: 'In 1973, based upon a review of scientific research, the American Psychiatric Association determined that homosexuality is not a mental disorder and removed it from the DSM.' (American Psychiatric Association, Renée Binder, MD Saul Levin, MD, MPA President CEO and Medical Director)

'Najpierw Amerykańskie Towarzystwo
  • Odpowiedz
opiero daleko, daleko dalej ważne są prawa do związków partnerskich.


@przesympatyczny_pan: Co za żenująca logika. Związki partnerskie to jedna ustawa ułatwiające życie milionom obywateli. Po to działa sejm, są w nim różni ludzie, którzy zajmują się różnymi sprawami.
  • Odpowiedz
@przesympatyczny_pan: https://en.wikipedia.org/wiki/Slippery_slope

Dość popularny we wszelkich dyskusjach związanych z moralnością, argument śliskiego zbocza opiera się na stwierdzeniu, że jeśli zgodzimy się na dane ustępstwo X, to absolutnie musi ono doprowadzić do określonych długoterminowych i negatywnych konsekwencji Y. W efekcie zgadzamy się tak naprawdę nie na X, a na Y, a skoro Y jest niedopuszczalne, to również X musimy
  • Odpowiedz
@przesympatyczny_pan: Nie prowadzę tu poważnej dyskusji. To tylko rozmowa, a ten portal nawet nie sprawia wrażenia poważnego w kwestiach politycznych. Ja sobie mówię co chcę, ty sobie możesz mówić co chcesz, ale dobrze wiemy (mam nadzieję), że nasza gadanina nic nie wskóra i w niczym nie pomaga.

Myślę, że to będzie sensowny argument, żebyś cokolwiek wiedział o ludziach LGBT. Jak na razie zachowujesz się jak typowy szkodnik dla nich.
  • Odpowiedz
@przesympatyczny_pan: W tym tekście nie ma żadnej manipulacji. Sam ci wkleiłem link do powyższych cytatów.

Co nadal jest głosowaniem nad konkretną interpretacją wyników.


@przesympatyczny_pan: Każda decyzja APA’s Board of Trustees odnośnie badań naukowych jest później dyskutowana i głosowana (wsród BOT). To coś oczywistego. Głosowanie wśród wszystkich członków APA nie zdarza się często i było efektem sprzeciwów wśród osób zajmujących się 'psychoterapią'.
  • Odpowiedz
DSM to skrót Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders.

Mental Disorders to zaburzenia psychiczne lub wprost choroba psychiczna.


@przesympatyczny_pan: To, że tak się nazywa nie znaczy, że w DSM są same zaburzenia i choroby psychiczne. APA jasno stwierdziło, że nie jest to choroba psychiczna.
  • Odpowiedz