Wpis z mikrobloga

@PlonacaZyrafa: Biorąc pod uwagę szybkość przemieszczania się księżyca po niebie radził bym dać tą 1/300 czas naświetlania. Nawet kosztem podniesienia ISO do 400, i zmniejszenia przysłony do F10 na przykład. W ogóle trzeba by sprawdzić, jak ustawienie wyższej wartości przysłony powoduje dyfrakcje względem rozmiaru matrycy, bo czasami mniejszy otwór wcale nie oznacza poprawy ostrości.
@Adsumus: dzieki!

@PlonacaZyrafa: Biorąc pod uwagę szybkość przemieszczania się księżyca po niebie radził bym dać tą 1/300 czas naświetlania. Nawet kosztem podniesienia ISO do 400, i zmniejszenia przysłony do F10 na przykład. W ogóle trzeba by sprawdzić, jak ustawienie wyższej wartości przysłony powoduje dyfrakcje względem rozmiaru matrycy, bo czasami mniejszy otwór wcale nie oznacza poprawy ostrości.


@crazy_wolf: Dzięki za rady :) Podejrzewam, że szybkość mojej ręki była większa niż
PlonacaZyrafa - > @Adsumus: dzieki!

 @PlonacaZyrafa: Biorąc pod uwagę szybkość prze...

źródło: comment_KfEZfeqTjPMXjuwNEDTCuhraUBKx7URC.jpg

Pobierz
@crazy_wolf: Dzięki! Ja normalnie też nie używam TC (mam Kenko kupione za jakieś grosze), bo AF robi się niecelny, ale w kontrolowanych warunkach (a takim jest bez wątpienia księżyc), można sobie na spokojnie ręcznie wyostrzyć.
@PlonacaZyrafa: Scopos 30mm do 16 cali to okular dość słaby, a druga sprawa telefon zamocowany na szybko na adapterze, jak ogarnę jak zamocować telefon do ES 24mm to zdjęcie Księzyca powinno wyjść ostre w całym polu widzenia.
@PlonacaZyrafa: Dwa ostatnie są z synty 8, Księżyc z lipca jest z Synty 16, i jeszcze mam mgławicę M42 z synty 16 to 30.12 zrobiłem, ogólnie nie chciałbym by ktokolwiek traktował poważnie astrofoto smartfonem, ale samo to że tyle światła się łapie przez okular jest mocno zaskakujące. Aparatem z obiektywem podpiętym bezpośrednio do ogniska na fotografii US można już dużo zdziałać :)
mactrix - @PlonacaZyrafa: Dwa ostatnie są z synty 8, Księżyc z lipca jest z Synty 16,...

źródło: comment_QcjRf9XVax1u4a28b3L7qUJKGvFdv0D4.jpg

Pobierz