Wpis z mikrobloga

Porównałem od V poziomu do X, niszczyciele: amerykańskie, niemieckie i japońskie, pod względem prędkości, siły ognia artylerii i torped w postaci potencjalnych obrażeń na minutę, zasięg wykrywalności bez oddania strzału zestawiłem z potencjalnie największym zasięgiem torped oraz kilku innych czynników jak ilość armat i większa szansa podpalenia z tego tytułu. Nie jest to pełne porównanie, gdyż np nie uwzględniłem obrony przeciwlotniczej czy szybkości obrotu wież. Oto me wnioski:

PS wykres przedstawia zapas zasięgu torped ponad kamuflaż niszczyciela. Czyli amerykański okręt 6 poziomu (zielona kreska) ma wartość około -1, to znaczy, że wykryją Was na kilometr, zanim będziecie mogli sięgnąć przeciwnika torpedą.

1. Amerykańskie.
Na niskich poziomach (patrz wykres poniżej) torpedy służą do walki w zwarciu z innymi niszczycielami oraz szybkimi atakami na cięższe jednostki. Siła ognia od początku jest nienaganna, zaś od V pociski odłamkowo-burzące mają potencjalnie nawet dwa razy większe obrażenia od japońskich i o 20-30% większe od niemieckich. Od VI jesteście kombajnem na inne niszczarki, zaś hobby staje się opływanie pancerników od boku i obsypywanie ich gradem pocisków. Hamburgery mają też przez większość czasu 5 armat, rośnie do 6 na X, na niejednym modelu z pełną możliwością obrotu 360 stopni. Zabawa w torpedowego snajpera zaczyna się od VII poziomu. Zaś na X mamy ponad 16 km zasięgu całkowitego i ponad 8 nad wykrycie.

2. Japońskie.
Siła ognia artylerii najmniejsza z wszystkich nacji. W pierwszej (dłuższej) linii jeszcze można podciągnąć szansę na podpalenie u kapitana, gdyż dostajemy na VII szóstą armatę główną, lecz dopiero na XI możemy faktycznie coś zawojować w zwarciu. Możemy pójść też w drugą linię do Akizuki, który artylerią młóci, lecz torpedami w całym drugim drzewku nie dogonimy uciekającego przeciwnika bez bliskiego podpłynięcia. Armaty służą przede wszystkim do oddawania ognia podczas ucieczek i do okazjonalnych rajdów, wspierając ostrzał torpedowy, który jest podstawową formą walki z nieprzyjacielem. Też dzięki dobremu kamuflażowi staramy się torpedować niszczarki wroga. Na X otrzymujemy 20 km zasięgu, ponad 12 nad wykrycie, więc możemy nim jeno kręcić się w kółko i strzelać serie torped gdzieś w stronę wroga, inwestując maksymalnie w przeładowanie, ewentualnie prędkość kosztem zasięgu.

3. Niemieckie.
Większa siła ognia od japońskich, nieznacznie mniejsza od USA. Torpedy przeciętne, nie dające wiele zapasu. Zaletą jest fakt, że ich prędkość pozostaje od VI poziomu na wysokim poziomie, podczas gdy u japońskich i amerykańskich czasem dostaniemy 37,5, a czasem nawet 33. Dają sporo zabawy jako uniwersalne jednostki, lecz nie będą w artylerii ani tak dobre, jak amerykańskie, ani w torpedach - i to gorsze od obydwu nacji.

#worldofwarships
KtosKtoSamNieWiesz - Porównałem od V poziomu do X, niszczyciele: amerykańskie, niemie...

źródło: comment_S5sbm5nT0mBhBsRNsXkzCfPtBVI40jpS.jpg

Pobierz
  • 4
Czyli amerykański okręt 6 poziomu (zielona kreska) ma wartość około -1, to znaczy, że wykryją Was na kilometr, zanim będziecie mogli sięgnąć przeciwnika torpedą.


@KtosKtoSamNieWiesz: Farragut nie miał czasem 6.6 wykrywalności i 6.4 torped? Bo porównujesz wymaksowane okręty, prawda?

Zaś na X mamy ponad 16 km zasięgu całkowitego i ponad 8 nad wykrycie.


Znów - 16.5 zasięgu torped i 5.9 wykrycia daje ponad 10 km zapasu. Wg mnie nie ma sensu
@system_shock: Bralem niektore ,,niewymaksowane", gdyz czasem brak ulepszenia mialo lepsze rezultaty. Przykladowo kalkulowalem tez obrazenia/s i bez sensu byloby liczyc wieksze obrazenia dla innego zasiegu. Tak samo czasem ulepszenie kadluba zabieralo armate glowna czy wyrzutnie torpedowa na rzecz obrony przeciwlotniczej - to zakladalem, ze gracz oleje stanowiska karabinkow.

Oczywiscie, ze porownanie nie jest idealne, tez niektore armaty nie moga krecic sie swobodnie 360 stopni, wiec jednym mozna halsowac na przeciwnika prowadzac
Ale, wydaje mi sie, ze jesli chodzi o ogolna charakterystyke to wlasciwie wystarczy. Przed jej zrobieniem gralem niemieckimi, ale ich uniwersalnosc sprawiala problemy i teraz gram na zmiane japonskimi i usa - do najwyzszych tierow dwa odmienne style gry.


@KtosKtoSamNieWiesz: tu się zgadzamy. :) W każdym razie plus za włożony czas, fajnie, że ci się chciało. :)