Wpis z mikrobloga

Hej może nie każdy z was wie, że istnieje coś takiego jak aura migrenowa. Ja nie wiedziałam - do wczoraj. Wydawało mi się, że właśnie tracę wzrok. Chciałabym pokazać wam jak to wygląda i uspokoić jeżeli wam lub komuś bliskiemu się to zdarzy. Po ok 30 min wzrok wraca do pełnej sprawności.

Wykopiecie? Może ktoś kto zobaczy taki filmik będzie świadomy co się z nim dzieje i oszczędzi sobie kilku godzin nerwów.

#mirkoreklama #nauka #ciekawostki #zdrowie

https://www.wykop.pl/link/4098371/jak-wyglada-aura-migrenowa/
Pobierz slepowzroczny - Hej może nie każdy z was wie, że istnieje coś takiego jak aura migren...
źródło: comment_gBiruuiuyLzNl5yBCobom4rmtKK5XO8O.jpg
  • 11
@slepowzroczny: uhhh, znam to uczucie, najpierw widzę takie plamy a potem zaczyna boleć głowa i wiem już że to czas by wziąć coś przeciwbólowego i się przespać, ogólnie straszny dyskomfort nawet pomijając ból głowy nawet
@Bruske: Mnie w ogóle głowa nie zaczęła boleć, natomiast zdrętwiała mi lewa ręka oraz lewy kącik ust. Wszystkie objawy ustały po chwili i już nie wróciły. Wykonywałeś w tym kierunku jakieś badania? TK, EEG, MR mózgowia? Masz jakieś nieprawidłowości w wynikach?
@slepowzroczny: nie, nie badałem się w tym kierunku, to nie jest taki ból głowy typowy tylko taki, który bym porównał do bólu przy chorobie lokomocyjnej (kto ma ten wie może o co mi chodzi) i bardziej jest wywołany przez widok tych plam, więc wydaje mi się że raczej jest w porządku
@slepowzroczny: Mam to, zawsze kończy się dwu/trzydniową migreną. Solpadeina powoduje ograniczenie bólu, jeżeli wezmę ją na początku aury. U lekarza jeszcze z tym nie byłem, ale aury robią się coraz większe i niedługo się wybieram.
@slepowzroczny: raz chyba takie coś miałem i dotyczyła prawie całej lewej strony pola widzenia. Zaczęło się nagle, trwało ok. 20-25 minut a w kolejne kilka ustępowało. Wyglądało tak, jakby mózg nie otrzymywał sygnału z większej części jednego oka i uzupełniał go na podstawie reszty (podobnie jak photoshop) ale brakowało informacji. Zapamiętałem to podobnie jak na obrazku tylko na środku plamy byłoby pewnie kolejne krzesło.
Nie mogłem trafić w klamkę ale jak