Wpis z mikrobloga

Mireczki
Wpadł do mnie znajomy ojca.
Mówi, że zasilacz się spalił i synek kupił nowy i czy mu to podłączę. Spoko żadna robota. Zasilacz w pudełku. Napis na pudełku głosi MARS GAMING GAMERS UNIVERSE. Pod spodem model MPII 550 obok 85PLUS. Nie byle co myślę ( ͡º ͜ʖ͡º). Chwilę później oczy przecierałem z niedowierzania.
"Gamingowy" zasilacz posiada następujące złącza 2x molex, 1x mini molex, 3x sata, ATX 24pin i 8pin EPS i to wszystko. Nawet jednego złącza PCI-E. A w kompie GTX z dwoma gniazdami :D
Pierwszy raz się z czymś takim spotkałem.
Pytanie do ekspertów - czy mogę zastosować przelotki 1xmolex-6pin. Akurat takie adaptery znalazłem w rupieciach. Wiem, że stosuje się 2xmolex-6pin ale nie ma takiej możliwości.
Na zasilaczu pisze, że maksymalne obciążenie lini +12V to 34A a maksymalna moc to 408W. Oprócz karty podpięte byłyby jeszcze HDD i DVD
#pcmasterrace #kiciochpyta #elektryka #elektronika #komputery
  • 13
@salcesonwpomidorach: No to jak nie chce przyjąć zwrotu to (który powinien być prawnie dozwolony) po prostu namów każdego kogo możesz w okolicy, by kupowali gdzie indziej albo przez Internet. Zasilacz za stówę ważniejszy niż odpowiednie prowadzenie działalności handlowej.
koledzy widzę #!$%@? z elektrody przenieśli się na wypok


@salcesonwpomidorach: jak modecom (czyli i tak gówno, ale przynajmniej znane) się zjarał, to ten mars zapewne też się zjara, ale jest też spora szansa, że pociągnie za sobą mobo i grafikę. Jakiej porady oczekujesz? "Podłącz wszystko przelotkami z jednego moleksa i patrz jak płonie"?