Wpis z mikrobloga

W czasie wszechobecnych afer i narzekania na usługi chciałbym serdecznie polecić serwis Car Serwis Complex w #warszawa #wola. Adres zakładu to Olbrachta 94A.

Byłem u nich w piątek po południu z autem bo chwilę wcześniej uszkodziłem układ wydechowy. Mechanik powiedział, że nie ma wolnych podnośników (co dziwne nie było, bo przyjechałem tam tuż po awarii, bez umawiania się). Zajrzał tylko na szybko pod auto, powiedział co się mogło uszkodzić i ile mniej więcej wyniesie naprawa, 200 - 300 zł.
Wieczorem poszedłem po auto okazało się, że niestety części będą dostępne dopiero w poniedziałek, ale że poprawili ile mogli teraz i żebym wrócił w poniedziałek (przy zostawianiu auta poprosiłem, żeby dali znać jak nie dadzą rady naprawić przed weekendem bo mega potrzebowałem samochodu w weekend, nawet brzmiącego jak WRX). Pieniędzy za czas poświęcony nie chcieli. Cena ostateczna jaką usłyszałem to 250 zł, po sprawdzeniu cen części.

W poniedziałek odstawiłem auto. Przy odbiorze usłyszałem, że należy się 150 zł zamiast 250 zł bo okazało się, że jedna z plecionek, którą podejrzewali o uszkodzenie jest sprawna i nie ma sensu wymieniać jej na zapas. Mega tym u mnie zyskali, na pewno tam wrócę. Szczególnie, że umówieni byliśmy na kwotę 250 zł za doprowadzenie auta do sprawności - nie dociekałbym co oni tam zrobili bo kwotę znałem wcześniej.

Nie raz spotkałem się z odwrotną sytuacją, w której inny mechanik próbował mnie naciągnąć np. wmawiając mi, że oprócz części X należy wymienić również Y bo zaraz się rozleci a jest obok. Cóż, 2 lata się nie rozleciała a według innego mechanika wyglądała i wygląda okej ;)

Tak więc polecam Wam serwis o takich danych:
Car Serwis Complex
Jana Olbrachta 94a
Warszawa
608 095 255
https://www.facebook.com/CarSerwisComplex/

#mechanikasamochodowa #motoryzacja
ArekJ - W czasie wszechobecnych afer i narzekania na usługi chciałbym serdecznie pole...

źródło: comment_qcIIOziWTnz6LE7KQQg2DrtKNRsrBwo5.jpg

Pobierz
  • 72
@ArekJ: ta? ja raz oddałem dla mechanika samochód i powiedziałem aby wymienił rzecz X i Y oczywiście wymienił tylko X mówiąc, że Y nie należy wymianiać da radę. ile zaoszczędziłem na części Y ? cale #!$%@? 200 zł XD a ile przez tego #!$%@? straciłem ? remont silnika na 4k po pół roku. odholowalem do niego auto i wielce w szoku że część Y padła. no do #!$%@?. ostatnio zawiozłem auto
@adios: to się szanuje
@evilekeye: no okej, ale ja bardzo dobrze wiedziałem, że ta część się nie kwalifikuje do wymiany bo sam ją wcześniej oglądałem, na przeglądzie też o to pytałem i potem jeszcze jednego mechanika. Tamten po prostu mnie próbował naciągnąć na więcej roboty.
@Tino: pracuję w okolicy, podjechałem do najbliższego mechanika (u którego też wcześniej nie byłem nigdy), ale miał wszystko zajęte i powiedział, że teraz nawet nie zajrzy do auta. Więc podjechałem do kolejnego no i trafiłem właśnie tam.
@miesozerna: a Ty masz samochód? ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Protector: wydaje mi się, że jak mieszkałem w Łomiankach to było odrobinę taniej, ale miałem też inne auto, prostsze sporo, dlatego mogło tak być.
No ale może tak być, ceny wynajmu powierzchni w Warszawie są dużo wyższe niż w innych, szczególnie mniejszych, miastach.
@pejczi: takie roboty ciężko porównywać. Sporo od auta zależy. Raz sprzęgło zmienisz ze skrzynią na aucie, w innym musisz podnieść silnik, wyjąć skrzynię czy coś. Trzeba by cenę jednej usługi w tym samym aucie porównać u różnych mechaników :P
@pejczi: Ja się na cenach w poszczególnych autach nie znam, nie wiem ile co czasu zajmuje. Wolę jednak zapłacić trochę więcej i mieć z głowy niż szukać najtańszych rozwiązań i się bujać potem.