Wpis z mikrobloga

Z okazji opublikowania dziś przeze mnie podsumowania mojego prologowego wyzwania, robię #rozdajo książki "Prolog. Programowanie". Wysyłam nowy egzemplarz bezpośrednio z księgarni. Zielonki też biorą udział, a losowanie odbędzie się przez MirkoRandom w czwartek po 20:00.

Warunkiem udziału w losowaniu jest zaplusowanie niniejszego wpisu oraz napisanie w komentarzu pod nim o jakich tematach z zakresu języków programowania najchętniej czytacie/czytalibyście artykuły. Lubię nieoczywiste zagadnienia, więc śmiało proponujcie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zachęcam też do lektury pozostałych wpisów na moim blogu, m.in.:
* Realne zastosowania języka Prolog
* Czy można pisać kod po polsku?
* Plankalkül – język, który wyprzedził swoje czasy


#polydev #prolog #programowanie #jezykiprogramowania
Pobierz informatyk - Z okazji opublikowania dziś przeze mnie podsumowania mojego prologowego ...
źródło: comment_9eAhDXJZjf6cemwsQou5TJyo0a7tXIMm.jpg
  • 20
@d1l4x: myślę, że jest to kwestia doświadczenia. Trudno, żeby ktoś, kto siedzi w branży wiele lat nie znał wielu języków. Co z tego, że jesteś np. developerem C++, jak tu dostaniesz zadanie napisać skrypt w bashu czy w Perlu, kiedy indziej będziesz musiał pomóc kolegom z zespołu obok pisząc coś w Javie, a za kilka lat trafisz do firmy, która wykorzystuje jeszcze inne technologie.

Rzeczywiście bycie DOBRYM w wielu językach jest
myślę, że jest to kwestia doświadczenia. Trudno, żeby ktoś, kto siedzi w branży wiele lat nie znał wielu języków. Co z tego, że jesteś np. developerem C++, jak tu dostaniesz zadanie napisać skrypt w bashu czy w Perlu, kiedy indziej będziesz musiał pomóc kolegom z zespołu obok pisząc coś w Javie, a za kilka lat trafisz do firmy, która wykorzystuje jeszcze inne technologie.


@informatyk: No okej, szanuję Twoje zdanie, aczkolwiek uważam
@informatyk: Jeśli o artykuły chodzi to poczytałbym chętnie o jakichś mało znanych zastosowaniach języków. Np. CGI C++ czyli pisanie stron w C++ (a dokładniej kontrola nad html'em z c++, z tego co wiem to działa to jak połączenie html, php, css i js).
Na razie jeszcze się tego uczę i nie wiem jak daleko z tym da się zajść.