Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam i5-4670k (stock zegar) , 8gb 1333mhz, Gigabyte RX470 4GB, H81M-P33 , i chieftec 500w (nie wiem czy dobrze firme napisałem xD). Mam problem bo w grach takich jak wiedźmin 3 czy GTA 5 gra nie chodzi płynnie na max detalach ani nawet na wysokich, tzn. w GTA czasem nie ładuje mi się połowa textur jadąc przez miasto oraz zauważyłem że są skoki aktywności GPU od 0% do 100% w kilka sekund. Co może być nie tak? #pcmasterrace #komputery #kiciochpyta #amd #intel + Dodając, ostatnio zaczęły mi się pojawiać chwilowe artefakty na ekranie (tak średnio co tydzień jest jeden artefakt), mam gwarancje na RX do marca więc czy warto oddawać?
  • 20
@AiWaN: procesor z "K" do płyty głównej na chipie H nie obsługującym podkręcania? Kto ci ten zestaw składał? Dysk hdd czy ssd? Jak hdd to czy jest na nim chociaż te 15% wolnego miejsca i czy zdefragmentowany? Sterowniki od grafiki próbowałeś odinstalować za pomocą DDU i zainstalować na świeżo? Przeskanowałeś jakimś antywirusem dla pewności (malwerebytes antimalwere)? No i build systemu mógłbyś podać - otwórz start -> kliknij trybik -> System ->
@genesis2303: Miałem kiedyś Pentiuma G3258 i takiego typowego budżetowca stąd taka płyta, kupiłem i5 z "k" na końcu bo była tańsza niż zwykła wersja na olx. Mam dysk HDD ale jest baaaardzo stary, jakiś samsung 5200 rpm czy coś w ten deseń + windows 10 x64 pro
@AiWaN: sprawdź dysk pod kątem bad sectorów ponad to jeśli jest pofragmentowany i zarypany danymi po brzegi, to może się pojawić właśnie powolne doczytywanie tekstur na dużych mapach, nie wiem czy na pewno w GTA, ale jest to możliwe, jak masz bad sectory to dysk do wymiany bo nie wiadomo ile pociągnie. Programów to sprawdzających jest bez liku, ale na początek możesz sprawdzić windą, potem pierwszy z brzegu program:
https://www.geckoandfly.com/21498/check-repair-hard-disk-bad-sector/
Pobierz
źródło: comment_VDxXDNcUo4ShMwnPbW49VgN695KQ9322.jpg
@AiWaN: oprócz defragmentacji i zwolnienia miejsca to sprawdzenie pod kątem błędów dokładnie jak na załączonym powyżej obrazku, jak nie pomoże to wywalić stery od grafiki za pomocą DDU, i zainstalować na nowo i sprawdzić, jeśli dalej nie pomoże to wtedy dopiero się martwić, no i jak zacznie walić bad sectorami przy skanie na błędy dysku to dysk do wymiany jak najszybciej i dane sobie gdzieś przenieś chociaż te najważniejsze bo w
@AiWaN: jeśli masz włączoną automatyczną aktualizację to w sumie mogła, dlatego prosiłem o build systemu gdzieś powyżej, aktualizacja wpływa co prawda głównie na prędkości odczytu i zapisu z dysku i w grach różnice zwykle są na poziomie błędu pomiarowego, ale aktualizacja była robiona na szybkości bo google ujawniło podatność o tydzień wcześniej niż w intelu się spodziewali, tak że na 100% nie wiadomo co z tymi łatkami bo szum informacyjny wokół
@AiWaN: tak w TL;DR google odkryło 2 zajebiście duże podatności na ataki meltdown i spectre (w czerwcu 2017, a upubliczniło 2 stycznia 2018), spectre występuje we wszystkich procesorach AMD Intel a nawet ARM czyli wszystkie androidy iphony windowsphony, meltdown czyli ta największa podatność została potwierdzona tylko na intelu (nie da się sprawdzić czy ktoś dokonał ataku nie ma żadnych śladów po takim ataku). Microsoft w pośpiechu wydał łatkę niby na obie
@AiWaN: 16299.192 to jest wersja z łatką jeśli numerek jest mniejszy to masz jeszcze bez łatki, ale szczerze to jeśli masz bez łatki to wstrzymałbym się z wymuszaniem aktualizacji, bo ta łatka jest jeszcze niedopracowana, a sam microsoft ją wstrzymał już po wypuszczeniu na przykład dla starszych procesorów od AMD.