Wpis z mikrobloga

Tego samego PPSu, który wraz z PPRerem współtworzył PZPR i potem rządził w PRL? XD


@Lawrence_z_Arabii: @transcendentalne_krojenie_chleba: Nie, nie "tego samego".

Po wojnie obronnej PPS jako PPS-WRN kontynuował działalność w podziemiu, a ich oddziały Gwardii Ludowej WRN (nie mylić PPR-owską Gwardią Ludową ani tym bardziej Armią Ludową) weszły w skład ZWZ a potem AK. Politycy PPS kontynuowali działalność na emigracji, wchodząc w skład rządu londyńskiego i chyba każdy zainteresowany historią
Jakby ta flaga miała kolor czerwony zamiast pomarańczowego to ja rozumiem, ale skoro nie ma, to ludzie chodzący z takimi flagami nie mają nic wspólnego z nazizmem.


@Lawrence_z_Arabii: No nie wierzę, czy flaga którą wstawiłeś (czyli hakenkreuz na pomarańczowym tle) ma jakieś szczególne znaczenie inne od pierwotnego? Jakie ruchy używały takiego sztandaru? Bo jak pokazałam wyżej, sam czerwony sztandar może być używany przez różne organizację, dlatego też chciałem wyjaśnić to OP-owi.
@neib1: kult wodzowski, scentralizowana władza, wyraźna hierarchia społeczna, czy militaryzm słabo ma się do noszonych na lewicowych transparentach haseł o bezklasowym społeczeństwie, w którym ludzie mogą sami o sobie decydować, a nie narzuca im wszystkiego elita. Jak szukasz lewego skrzydła lewicy to patrz na anarchistów. Radykalna demokracja, o wszystkim decydują dobrowolone spółdzielnie i samorządy, nikt nie jest niczyim szefem. Trochę to nie pasuje do Stalina, nie?
@lowca_chomikow: tak było. przekonałeś mnie. Stalin był prawakiem, a Hitler lewakiem
jednak wykop to zawsze mi wszystko wyjaśni. człowiek złośliwy mógłby pomyśleć, że radykałom się kompletnie wszystko popieprzyło, a tu proszę - mogę znaleźć mądrość