Wpis z mikrobloga

Mam #domoticz postawiony na #rasberrypi 3. Do tego posiadam #zwave usb stick (Aeon gen5) który służy do sterowania głowicami termostatatycznymi danfoss'a.
Czas przejść dalej czyli do sterowania światłem. Technologii mnóstwo do wyboru, więc moje pytanie: w co iść: z-wave, xiaomi, radio na 433mh etc, a może sterownicze na wifi typu blebox ?

Założenia / informacje:
- oświetleniem chcę sterować zarówno z poziomu domoticza jak i fizycznymi przyciskami
- domoticz jest w stanie zaczytać stan źródła światła (przełącznika)
- włączniki obecnie są zamontowane, w kilku miejscach są to ramki podwójne, w jednym miejscu jest ramka dla pięciu włączników - łącznie dla 8 źródeł światła, więc najlepiej wsadzić coś do puszki (ale w puszkach b. dużo miejsca nie ma) bądź zamontować nowe włączniki - ale warunkiem jest dostępność ramek - żeby to jakoś wyglądało. Przyciski mam obecnie bistabilne, ale nie ma problemu żeby zmienić na dzwonkowe.

Jak podejść do tematu, w którym kierunku iść?

#inteligentnydom
  • 7
@togre: obejrzyj cały kanał, mówi o bolączkach zwave, też stosuje tylko do danfosa, więcej mówił że na obecną chwilę nie bardzo jest sens, bo słabo to działa. Jak masz głębokie puszki to możesz włożyć w nie zamel row-01 z castoramy np. Albo sonoff touch przegrowaować aby z domo szło. Też ostatnio rozważam plusy i minusy każdego z rozwiązań, niedługo będę robił generalny mieszkania i myślę co z tym fantem zrobić. Trzeba
@togre: Osobiscie do sterowania oswietleniem wykorzystuje QUINLED: http://blog.quindorian.org/2016/07/esp8266-lighting-revisit-and-history-of-quinled.html/
Instalacja 12V.
Od storny sterowania domoticz (ale bede migrowal na home assistant), do niego modul zbudowany na MCP23017, do ktorego podlaczone sa wszystkie przyciski dzwonkowe. Wcisniecie przycisku (lub wykonanie innej akcji, np. dwuklik, przytrzymanie itd.) na przyciski powoduje wywolanie w domoticzu okreslonej akcji - np. wlacz swiatlo, wylacz wszystko, wlacz radio itd.)