Wpis z mikrobloga

@Pepcioza: Już spieszę Ci odpowiedzieć. Jestem wielkim zwolennikiem otwartego podawania cen produktów, jednak w tej sytuacji jest troszkę inaczej.
Po pierwsze - zapłaciłem określoną kwotę, ale jest to pochodna między innymi faktu, że mam z autorem noża paru wspólnych znajomych.
Po drugie - każdy ręcznie robiony nóż jest inny. Każdy będzie wymagał innego nakładu prac - zależnego od poziomu skomplikowania projektu. Każdy będzie wymagał również zastosowania rozmaitych materiałów, które różnie kosztują
@Afrati: Trochę rozumiem, a trochę nie, wykonuję skórzane akcesoria na zamówienie ;) I też zauważam, że jak ktoś się potem pyta danej osoby ile za to zapłacił to odsyłają bezpośrednio do mnie :D

Rozumiem wszystko, że cena jest zależna od tych wszystkich czynników które podałeś, jednak rozchodzi się tutaj, że to jest pytanie o TEN nóż, tego nie potrafię zrozumieć :P To tak jakby ukrywać cenę specjalnie, żeby podczas wstępnej rozmowy
@Trollsky: Dzięki za komentarz!
Faktycznie, widać pewne podobieństwo do noży od Torbe - szczególnie podobna linia wyjścia szlifu, aczkolwiek wizualnie jest chyba jednak trochę "łagodniejszy" ;)

@Pepcioza: za TEN konkretny nóż otrzymałem atrakcyjniejszą cenę z powodów, które wyżej wypisałem. Gdybym miał jednak szacować, to myślę, że biorąc pod uwagę materiały, wykonanie i fakt, że Sprytny "w branży" działa od niedawna i nie wyrobił sobie jeszcze odpowiedniej renomy, to obiektywnie wyceniłbym
@bazibart: No właśnie w pracach Sprytnego podoba mi się to, że robi noże w kilku różnych "stylach". Nosiłem się z zakupem Ratmandu od Swamp Rat, ale jak pojawił się o wiele ładniejszy nóż, do tego robiony w Polsce, to wahałem się jakieś 3s ;)
@Afrati: nie podawanie ceny, to po prostu #!$%@? polski rynek - niech im się oczywiście wiedzie jak najlepiej - mnie interesuje ile dany nóż kosztuje i tyle. Dobrze, że w innych krajach jest normalnie i ceny już widnieją - nawet przy najbardziej skomplikowanych indywidualnych zamówieniach ;)