Wpis z mikrobloga

Witajcie mireczki! Zacznę niedługo drugi semestr na SGHu i już powoli zaczynam się zastanawiać jaki kierunek wybrać w przyszłym roku. Zastanawiam się tylko nad dwoma - FiR i MIESI. Dobrze ogarniam matmę, a ogólnie obracam się w środowisku ekonomicznym, więc myślę, że nie miałbym problemu z poradzeniem sobie na MIESI. Pytanie tylko, czy warto zwiększać sobie lvl studiowania, żeby mieć fajniejszy napis na dyplomie? Jakie bym miał extra profity z wybrania trudniejszej drogi? Jest jakaś większa chęć zatrudniania ludzi po tym kierunku?
#sgh #kierunek #finanse #miesi #rachunkowosc
  • 4
@KolejnyWykopowyJanusz: tak, metody ilościowe. Generalnie opinie są takie, że to jest trudniejszy kierunek, z tym, że matma dla większości też jest trudna, więc ciężko mi określić jak to będzie wyglądało w moim przypadku. Spodobało mi się w każdym razie to co napisałeś, że nie będę musiał godzinami zakuwać regułek.
@dosiu: sam jestem teraz na Miesi. Ogólnie jest tak, że dużo zależy od ciebie jak trudny będziesz miał kierunek
Bo możesz sobie powybierać takie przedmioty, że będziesz się uczył tyle co na jakimś Firze, albo podejdziesz ambitniej a wtedy już trzeba trochę przysiąść do nauki.
No i zdecydowanym plusem jest, to, że jak lubisz matmę i ją umiesz, to powinieneś sobie łatwo poradzić. Nie będzie za dużo wkuwania niepotrzebnych definicji, czy