Wpis z mikrobloga

@nicari to jest brutto / netto? Jak netto to bida, a jak brutto to straszna bida :( Ludzie kształtujący nasze dzieci powinni dostawać zdecydowanie więcej, szczególnie ci dobrze przygotowani.
  • Odpowiedz
via Android
  • 43
@iforgestuff no i ci dobrze przygotowani wcale dobrze nie mają. Siostra ostatnio zrobiła najwyższy stopień, czyli nauczyciela dyplomowanego. Przez to że ma największe zarobki, jest pierwsza do odstrzału w przypadku zwolnień.
  • Odpowiedz
via Android
  • 26
@anonim1133 dziwniejsze jest to że wg MEN jako absolwentka kolegium nauczycielskiego nie mam przygotowania pedagogicznego.

Czy moje 250h praktyk i rozbudowany blok psychologiczno-pedagogiczny to brak przygotowania pedagogicznego?
  • Odpowiedz
@nicari: Moim zdaniem nauczyciele zaraz po lekarzach powinni zarabiać największe pieniądze. Dobrze byłoby, żeby nauczycielem mógł być ktoś naprawdę wykwalifikowany. Jest to jednak ogromnie ważne zadanie, a u nas nie przywiązuje się wagi do profesji, które powinny być tak na dobrą sprawę elitarne... Wychowujemy przecież wyborców...
  • Odpowiedz
  • 15
@nicari za ile godzin w miesiącu jest to podane?
Są do tego dodatki, typu 13 pensja czy bonusy za lata pracy itp.
Czy to wypłata liczone na przedmiot, jeśli ktoś uczy plastyki i muzyki to będzie miał dwie takie wypłaty?
  • Odpowiedz
via Android
  • 4
@hematemesis też tsk myślę, dlatego jak się obronię, to szukam roboty w szkołach językowych, a nie w państwowych.

W państwowych to jeszcze Ci mogą siła narzucić wychowawstwo i uzeraj sie dodatkowo z rodzicami ;)
  • Odpowiedz
via Android
  • 29
@Furion to jest goła pensja miesięczna. Etat nauczyciela wynosi 40h, zczego 20h w szkole, a 20h pracy z domu (przygotowanie do lekcji, sprawdzanie prac itd)'
Nauczyciel np polskiego i nauczyciel matematyki ma taką samą pensję.
  • Odpowiedz