Wpis z mikrobloga

Drzwi się zamykają, autobus rusza:
Kanar: bilety do kontroli
Różowa: ale ja jeszcze nie zdążyłam kupić nawet w aplikacji
K: a czytała pani regulamin? Bilety trzeba kupić zanim wejdzie się do pojazdu
R: ale ja zawsze kupuję, proszę zdobądź
K: no tak ale w regulaminie jest zapis, że w pojeździe trzeba już mieć kupiony bilet. Jak pani tak robi, a inni kupują wcześniej to też nie fair w stosunku do innych
R: no przepraszam no tak
K: proszę pamiętać następnym razem. Dziękuję

#poznan
  • 16
@WyjmijKija: mi tez tak #!$%@?, ale poczytałem sobie regulamin, regulamin Mobilet mówi ze zasady kupowania biletu określa dany przewoźnik, zaś w regulaminie MPK poczytałem ze i owszem trzeba wcześniej sie przygotować ale nigdzie nie ma o tym ze trzeba mieć kupiony bilet w aplikacji zanim pojazd ruszy. Przecież to byłoby bez sensu kupować bilet zanim nie wyruszyliśmy bo płacimy za czas w którym nie jechaliśmy ani nawet nie ruszyliśmy.
@ciekawosc7: No generalnie to w regulaminie MPK jest, że trzeba bilet skasować niezwłocznie po ruszeniu pojazdu. A w aplikacji kupuje się od razu skasowany, tak że wychodzi na to, że trzeba kupić bilet w aplikacji niezwłocznie po ruszeniu pojazdu.
@Lord_Jim:
@ciekawosc7

4.3.3. Kontroler może przystąpić do sprawdzania biletów, gdy pojazd ruszył z przystanku, a pasażerowie którzy weszli do pojazdu na ostatnim przystanku, skończyli kasować bilety lub nie wykazują takiego zamiaru, z tym że pasażerom zamierzającym zakupić bilety w automacie lub u prowadzącego pojazd należy umożliwić dokonanie wcześniej takiego zakupu i następnie ich skasowanie
@Lord_Jim: widze informacje ze kanar może przeprowadzić kontrole po skasowaniu przez wszystkich biletu, co następuje po ruszeniu pojazdu. Czyli w tm samym czasie co ludzie kasuje bilety fizyczne to ja kasuje w aplikacji, wiec myśle ze tak, kanar musi grzecznie poczekać aż wszyscy skasują bilety w tym musi poczekać na mnie.
@ciekawosc7

Przeczytaj jeszcze raz wyciąg z regulaminu, kiedy kontroler może poczekać. Nie ma żadnej wzmianki o bilecie z aplikacji mobilnej.

Uwierz, że firma ma dostęp do nagrań i sprawdzi, kiedy w tramwaju będziesz korzystał z telefonu.
@Lord_Jim: czyli jak nie ma żadnej wzmianki to obowiązują zasady jak dla wszystkich, czyli kasuje po ruszeniu pojazdu? Czy może sa jakieś zasady w regulaminie o których musza wszyscy wiedzieć ale nigdzie nie sa one zapisane a trzeba sie do nich stosować?