Wpis z mikrobloga

Mógłby ktoś zarekomendować #komputery #laptopy o w miarę dobrej wydajności?

Nie takie za 10k złotych dla wyjadacza gier, co musi najnowsze gry na full mieć, ale żeby taki np. wiesiek 3 poszedł na w miare ludzkich ustawieniach no i koniecznie ten SSD, bez tego ani rusz.

Budżet nieokreślony, ale nie oznacza to "mam kupę kasy i chcę wszystko wydać". Coś koło 3-4 tysięcy złotych zapewne, jeśli rynek nie miał kracha.
  • 15
  • Odpowiedz
@nickszalinski: Laptopy z założenia nie są stworzone do potężnych gier. Jeżeli sam go sobie nie złożysz (co nie jest takie łatwe), to pozostają ci właśnie takie potworki skonstruowane z myślą o graczach, zwłaszcza, jeżeli zamierzasz śmigać na wysokich ustawieniach i zachować płynność rozgrywki. Sam wydałem 4k na laptoka i w miarę płynnie działają mi tytuły do 2012 roku, później to się trochę kaszanka robi.
  • Odpowiedz
@nickszalinski: Karta w laptopie bardzo rzadko jest dobra, często są to jakieś zintegrowane twory nienadające się do wielu rzeczy. Sam mam Radeona R5 M335, niby 4GB, ale to i tak jest nic. Warto jednak pamiętać o tym, że sama karta graficzna to nie wszystko, bo często jeśli jest za słaba, to nadmiar pracy przejmuje na siebie procesor, o ile jest w stanie to zrobić.
http://www.wybieramlaptopa.pl/wybor-laptopa
Spróbuj tej strony, może coś znajdziesz.
  • Odpowiedz
@absyntolut: no wlasnie chyba glowna przyczyna, dla ktorje kupie zwyklego laptoopa z Intel HD, 2x tanszy a gry tak samo beda chodzic. A w razie co jest jeszcze LiquidSky, jak juz mowilem. Tylko zeby WOW poszedl i dlao sie rajdowac na low.

Szukam biznesowek
  • Odpowiedz
@nickszalinski: A, i windows 10 to jest #!$%@?. Niektórym starszym tytułom z jakiegoś powodu nie pozwala pracować. Poza tym gdyby naszła cię chęć na grę sprzed np. 10 lat, typu Mass Effect, to licz się z tym, że może po prostu nie działać, bo sprzęt jest na to dosłownie zbyt nowy.
Nie wiem co to rajdowanie i nie wiem co jest do tego potrzebne xD
Za 7 tysięcy na pewno znajdziesz
  • Odpowiedz