Wpis z mikrobloga

Wołam mirków spod tagów #gry #rajdy #wrc, bo mam pytanie: jak ma się Dirt Rally do WRC 7? Gram teraz w Dirt Rally, jestem zadowolony (czekałem gurwa na taką grę od czasów CMR 05!), wiadomix że to nie jest pełna symulacja, ale model jazdy jak dla mnie satysfakcjonujący. Jak ma się sprawa w WRC7? Z gameplayów widzę, że jest bardzo irytujący pilot, ale ciężko coś o modelu jazdy powiedzieć, czy mocno arkadowy, jak można go wyregulować ilością (lub brakiem) asyst. Ktoś, coś?
  • 9
@szczepan1trzy: RBR mnie zniechęca. Bo jest stary i mimo najwyższego stopnia symulacji, żeby być na bieżąco trzeba instalować jakieś mody, ciągle to aktualizować, gra #!$%@? i w ogóle jest kilka wersji jakichś rsrbr czy coś takiego. Nie czaję tego i nigdzie dobrej instrukcji nie mogłem znaleźć co po kolei robić i jak instalować. Nie ma dystrybucji cyfrowej i obecnie ciężko zdobyć oryginalną wersję.
@CienkiPPP nie wiem jak nowe WRC, bo akurat nie grałem, ale grałem w któreś dwie starsze i były mega drewniane i nie miały startu do Dirta Rally. RBR wciąż jest królem jeśli chodzi o symulację. Szczególnie, gdy zainstalujesz nowa fizykę, czeskie trasy itd.
@Horvath
@PawelW124 Ehh, czyli jak dla mnie Dirt Rally wygrywa. Wydaje mi się, że gdyby Colin McRae i Richard Burns dalej żyli, to Codemasters inaczej skierowaliby serię CMR i Dirt, a ekipa od RBR wydalaby nową cześć, lepiej dostosowaną do obecnych realiów.
@CienkiPPP można powiedzieć, że te gry umarły wraz z nimi. Do tego dochodzi chęć zarobku. Wiadomo, że osoby, którym zależy na realiźmie, którzy posiadają kierownicę to dość wąskie grono, szczególnie gdy zestawimy ich z graczami casualowymi. I tutaj właśnie Codemasters próbują wyjść trochę do obu grup, wprowadzając możliwość wyboru asyst i modelu jazdy.
@CienkiPPP: Możesz zainteresować się Loeb Rally Evo.Według jego recenzji tak jak Dirt jest bardziej symulacją niż arcadę.Ja gram i jestem bardzo zadowolony no ale gram na padzie i miałem kilkuletnią przerwę w grach rajdowych.
Za 30 zł warto kupić.O ile chcesz grę na PC bo wersja konsolowa jest podobno mocno zbugowana.
PawelW124 - @CienkiPPP: Możesz zainteresować się Loeb Rally Evo.Według jego recenzji ...
@Horvath: No właśnie ja nie jestem prosem, kierownicy nie mam, bo gram na padzie. Ale casulem tez nie jestem, bo nie chcę pełnego arkadowego modelu, tylko lubię mieć wrażenie, że mogę się nauczyć i poprawić jakąś technikę jazdy, a nie tylko wkuwanie jak wziąć każdy zakręt na pamięć.
@PawelW124: Też właśnie rozważałem, tę grę, korzystam z PC i pada. I jak będzie jakaś dobra promocja, to chyba kupię.
@CienkiPPP: Grałem w obie gry (WRC 7 i Dirt Rally). Opiszę trochę moje wrażenia z WRC7. W porównaniu do poprzednich edycji, wg. mnie obecna gra jest ciekawsza i trudniejsza niż poprzednie. Model jazdy, faktycznie jest trochę prostszy niż w Dircie, ale trasy za równo w porównaniu do WRC6 i do Dirta Rally, wg. mnie są trudniejsze. Może nie wszystkie, bo akurat trasa w Szwecji w WRC7 jest prosta jak drut praktycznie,