Wpis z mikrobloga

Bardzo ciekawy artykuł obnażający trudności jakie stają przed małymi studiami growymi nawet jeśli ich produkt osiągnie względny sukces. Podobnie jak studio Larian, Mimimi również zagrało va banque i ryzykowało bankructwem byle tylko wypuścić godnego następcę gry Desperados. Niestety, w przeciwieństwie do DOS-a Shadow Tactics nie sprzedało się aż tak dobrze, ale przynajmniej są wciąż przy życiu. Tak czy inaczej gorąco polecam zagrać w tę grę albo chociaż przeczytać poniższy artykuł, który wyjaśnia dlaczego tak rzadko wychodzi coś ciekawszego niż odgrzewany kotlet dla mas.

https://www.gamasutra.com/view/news/310894/Postmortem_Mimimis_Shadow_Tactics_Blades_of_the_Shogun.php

A tutaj mój poprzedni wpis o tej wspaniałej grze: https://www.wykop.pl/wpis/21537473/jak-ktos-jeszcze-nie-gral-w-shadow-tactics-to-pole/

Przy okazji wołam @w_szafa bo miałeś podzielić się wrażeniami na mirko i do dziś tego nie zrobiłeś :P.

#gry #strategie #pcmasterrace #taktyk #bethesdasucks #japonia #publicystyka
Pobierz Bethesdasucks - Bardzo ciekawy artykuł obnażający trudności jakie stają przed małymi ...
źródło: comment_qs4PLQBOo7fhsYBt5Gd2355cNYJWw5wu.jpg
  • 7
@Bethesda_sucks: Ogrywałem ten tytuł na ps4, na padzie grało się świetnie. Według mnie najlepsza i też najtrudniejsza z gier tego gatunku, bo nie ma tu opcji "rambo" jak w Desperados albo Willa "cepika" z Robina. W Commandos 1 nie grałem.
@Bethesda_sucks: Możliwe, ale przyznaj że te dodatkowe oznaki za czas które tutaj można zrobić, do łatwych nie należą. Trzeba poświęcić wiele godzin, na studiowaniu mapy aby przejść ją potem w 20 minut. Mi brak ambicji na takie wyzwania, zbyt wiele gier jeszcze do ogrania a na dysku wciąż czeka Arcanum i VtMB, tak tu zachwalane.
@Bethesda_sucks:

Jak nie jak tak! Jestem prawie pewien ze napisalem... No mniejsza o to napisze jeszcze raz.

Shadow tactics niszczy system i nie bierze jeńców. Jest to świetnie zrobiony, oldshoolowy klon komandosów, osadzony w epoce zmierzchu samurajów. Przyznbaje bez bicia - jestem fanbojem Behind Enemy Lines oraz Beyond the Call of Duty, i Shadow tactics zrobiło na mnie ogromne wrażenie.

+ Komandosowa mechanika - grupka badassów z bardzo specyficznymi umiejętnościami którymi