Wpis z mikrobloga

@FlameRunner ja jestem póki co zadowolony z wydruków.(ale jak coś może być lepsze to jeszcze lepiej ( ͡º ͜ʖ͡º)). Poza jednym problem którego do teraz nie rozwiązałem i nigdzie się z nim w internecie nie spotkałem, albo nie potrafię go dobrze nazwać.
@FlameRunner: Zastanawia mnie po co ładowac tyle kasy w modyfikacje? osobiście mam A6 + kilka wydrukowanych do niej rzeczy i jestem bardzo zadowolony + wiem że dalsze ładowanie kasy nie zwiekszy jakości wydruku.
Jeżeli chciałbym lepszą jakość i wykonanie druklarki to pewnie w tej cenie kupiłbym nową pruse - bardzo mnie ciekawi jak wygląda porównanie wydruków z mojego aneta i z takiej nowej fabrycznej prusy
@technic: Chyba dlatego, że łatwiej kilka-kilkanaście razy dołożyć po kilka-kilkanaście-kilkadziesiąt złotych, a nawet się szarpnąć i dokupić coś droższego jak zestaw profili alu niż na raz wydać dwa-trzy tysiące. A sens takiego działania? Zapytaj mnie za jakiś czas, mam akurat A8 do złożenia, to w końcu będę miał własną opinię.
@FlameRunner: no dobra, ale na dobra sprawę w takim anecie co mozna zmienić? IMHO rama jest sztywna - filamentu na niej nie wieszam. Zostaje jeszcze:
- głowica, stockowa jest spoko, jak ktoś ją wymieni to też zrozumiem
- dołożenie autopoziomowania
- inny sterownik - po co? jedyne co widze na plus to może lepsze sterowniki silników, będzie działała ciszej
- przylepka na stół, nie wiem jak to się nazywa ale pozwala
@technic: Nie wiem jak w A6 ale w A8:

- rama nie jest sztywna, zarówno podstawę jak i górną cześć można spokojnie wygiąć jednym palcem
- podstawa stolika, w kształcie litery H, wygina się jak za mocno dokręci się śruby poziomujące
- front drukarki wygina się jeżeli pasek jest mocniej naciągnięty
- karetka z głowicą buja się
- w bloku grzejnym głowicy termistor nie jest zabezpieczony przed wypadnięciem
- płytka sterująca
w tej cenie kupiłbym nową pruse


@technic: 3kzł vs 400zł no mała różnica.

Jak widzisz, kolega właśnie dokupuje części


@FlameRunner: Lubię grzebać, a że pogoda jest jaka jest to siedzę w domu i zajmuję się anetką. Ramę z profili też
bym chciał ogarnąć kiedyś, bo akryl się buja.

Chcesz nie miec problemów to zainwestuj w oryginal. Warto.


@fantasmag0ria: Oryginał kosztuje tyle co prawie cała Anet A8.

Całkiem dobre części