Wpis z mikrobloga

@Dyktus: to jest serio słabe. W dodatku wychodzi to na niekorzyść dla jednej i drugiej strony. Dwójka rodziców ma dziecko, nie jedno. A i tak "przyjdź z mamą", "niech mama podpisze" i wszędzie mama, mama, mama. Jasne, jeszcze kiedyś miało to sens, jak matki były przy dziecku całą dobę, ale teraz podziały obowiązków się wyrównują, oboje pracują, oboje opiekują się dzieckiem, ale wciąż częściej z rodzicem łączy się/kojarzy się matka. Ktoś
@Dyktus: Ojciec here. Ilekroć wchodzę z Młodym do pokoju dla "MATKI z dzieckiem" a w środku dwie dziewczyny, jedna karmi piersią, druga siedzi na kiblu (takim dla małych dzieci) z otwartymi drzwiami (tak w takich pomieszczeniach bardzo często jest jeszcze dodatkowy pokoik z toaletą dla dzieciaka w wieku 2-5 lat), i ten wzrok. Jak ja śmiem w ogóle śmieć i pewnie gapię się na cycka do którego jest podczepiony dzieciak...no na
Wykopki ze zdziwieniem odkrywają, że patriarchalizm rucha wszystkich, odcinek 3452

Gdyby tam napisać pokój ojca z dzieckiem to wiesz jaki szum podniosłyby feministki i niektóre różowe?


@Dyktus: Jako feministka (i ręczę ci, że jestem w większości) mam ogromny ból dupy o "pokój matki z dzieckiem" albo o to, że najczęściej przewijaki są ustawiane w damskich toaletach. Tak, jakby domyślną sytuacją było, że na rodzinnej wyprawie na zakupy tylko i wyłącznie matka
@MarianoaItaliano: ;) spoko, kumam że żartujesz. Ja też będę wbijać i będę miał w dupie ten napis ale chodzi mi o jedną inną rzecz. Gdyby tam napisać pokój ojca z dzieckiem to wiesz jaki szum podniosłyby feministki i niektóre różowe?


@Dyktus: weź pod uwagę, że jednak najbardziej typowym układem jest matka przebierająca obsrane pieluchy dziecku - nawet w internecie królują memy z ojcami mdlejącymi od smrodu zawartości pieluchy itp...
Ja
@Dyktus: większość kobiet ma wywalone, a na feministki się nie zwraca uwagi. Mężczyźni zwracają i kwiczą na każde ich zdanie przez co ich przebicie jest duże, jakby wszyscy mieli je w dupie to byłaby cisza.
I jako różową #!$%@? mnie takie coś bo w większości miejsc jest "pokój rodzica z dzieckiem", tutaj po prostu jakiś głąb to projektował (i prawie na pewno facet).
@Dyktus: Z jednej strony tak, z drugiej może po prostu chcą karmić piersią co najwyżej w otoczeniu innych matek. A przy facetach po 1. Wstydzą się 2. Nie każdy sobie życzy to oglądać. Ale to tylko moje zdanie, nie wiem do końca jakie przeznaczenie ma ten pokój.