Wpis z mikrobloga

Ale mnie wkurza obwinianie autorki nagrania za ten wypadek: blokowanie pasa, zajechanie drogi temu BMW itp. MA SA KRA. Koleś gdy pojawił się na nagraniu minął słupki heksametryczne w czasie około 2 sekund i to już po uderzeniu skody co daje prędkość na poziomie 180 km/h, co oznacza, że przed uderzeniem jechał pewnie z 200 najbiedniej. Przy takiej widoczności raczej ciężko zauważyć takiego idiotę nadlatującego z tyłu...

#oswiadczenie #boldupy #samochody #motoryzacja #brd
pogop - Ale mnie wkurza obwinianie autorki nagrania za ten wypadek: blokowanie pasa, ...
  • 117
Przy takiej widoczności


@pogop: akurat widoczność była dobra według mnie. Zastanawiam się, bo awaryjne mu się włączyły jeszcze przed uderzeniem - czy to już elektronika je włączyła czy gość już jechał na awaryjnych bo coś się zepsuło w aucie?
naprawdę cieżko taki pocisk w tych warunkach zobaczyć


@pogop: nie wiem, dla mnie nigdy to nie bylo problemem. Na niemieckich autostradach zdarzaja sie samochody mniejsze i szybsze (i w gorszych warunkach), a do tej pory jakos nie zdarzylo mi sie odpierdzielic takiej akcji jak nagrywajaca.

zwłaszcza że spodziewasz się ludzi jadących maksymalnie 140 km/h


nie wiem kto i czego sie spodziewa na autostradzie, ale wypadaloby sie upewnic, ze mozna zmienic pas
Nawet przy 120km/h włączam przeciwmgłowe z tyłu w dzień


@soadfan: To jest druga najbardziej #!$%@?ąca rzecz zaraz po nieustawionych światłach mijania w samochodzie...

to nie była dobra widoczność


@soadfan: była. A na pewno nie było zła.

Nie bronię typa w BMW bo zapierdzielał aż miło, bo to oczywiście jego wina. Ale nagrywający mógłby trochę pocwiczyć szybką, a przede wszystkim trochę dynamiczniejszą jazdę...
@pogop: Problemem są na polskich autostradach dwa pasy. Jeśli zajmuje lewy pas to staram sie jak najszybciej wyprzedzić i wrócić na pas prawy żeby nie zajmować szybszego pasa niepotrzebnie długo. Zawsze znajdzie sie ktoś szybszy i nie chciałbym niepotrzebnie go hamować czy stwarzać niebezpiecznych sytuacji. Nie bronię kierowcy BMW bo pędzenie 2paki gdzie reszta jedzie to 140-150 nie jest zbyt rozsądne, ale Pani nagrywająca zajęła lewy pas mając prędkość śladowo większa
@pogop: Tradycyjnie wszystkie problemy sprowadzają się do tego, że Polacy na drodze mają wszystkich w dupie. Nie sprawdzę, czy mogę zmienić pas na lewy, bo JA teraz będę wyprzedzać, a z drugiej strony - Nie zwolnię, bo JA #!$%@? i MNIE wszyscy mają zjeżdżać z drogi.

Ja jakoś nie mam problemu, żeby wyhamować lekko na prawym pasie (a właściwie wystarczy zdjąć nogę z gazu), kiedy dojeżdżam do auta przede mną, a
Problemem są na polskich autostradach dwa pasy.


@Marq91: Święta prawda, ale niestety jest jak jest. Trzeba jednak przyznać, że w nielicznych miejscach, gdzie mamy 3 pasy, jest naprawdę spoko i bezproblemowo.
@Marq91: Problemem jest brak umiejętności jazdy po drogach szybkiego ruchu. Ostatnio w mojej okolicy otworzono nowy odcinek S8, w pewnym momencie zaczynają się po 3 pasy, czy myślisz że ktokolwiek (poza pojedyńczymi tirami) jedzie prawym? NIE. Ostatnio jadąc prawym pasem (był pusty jak okiem sięgnąć) na tempomecie (przepisowe 120km/h) mijałem sznury aut jadących po środkowym. Bo oczywiście jak janusz ma NOWA skode 1,4 to on nie bedzie jechał pasem dla najwolniejszych...