Wpis z mikrobloga

2 428 - 1 = 2 427

Tytuł: Książę mgły
Autor: Carlos Ruiz Zafón
Gatunek: literatura młodzieżowa
★★★★★★

Po Księcia mgły sięgnąłem po raz drugi, pamiętałem jak kilka lat temu podobała mi się ta książka, jednak teraz, po dość długim czasie, nie pamiętałem już, co w niej było tak niesamowitego - dlatego musiałem po nią sięgnąć ponownie. Po przeczytaniu jej po raz drugi stwierdzam jednak, że trochę wydoroślałem i to już nie jest lektura dla mnie :P.

Historia opisywana przez Zafona jest spójna, do tego krótka - przeczytanie całości zajmuje jeden-dwa dni. Przyczynia się do tego też dosyć płynne jej prowadzenie i wartkość, w Księciu... nie ma zbędnych czy nużących elementów. Pamiętam, że gdy czytałem ją po raz pierwszy, bałem się głównego antagonisty, jego poczynań i wpływu, z jakim działał na bohaterów - trójki dających się polubić nastolatków.

Gdybym oceniał Księcia mgły te kilka lat temu, stwierdziłbym że jest to jedna z lepszych, przyjemniejszych, ale też straszniejszych książek, jakie czytałem - myślę że oceniłbym ją na 8/10. Po tych kilku latach, przy okazji przerobienia większej ilości powieści, niestety tak wysoko jej nie mogę ocenić, co nie zmienia faktu, że wciąż jest to dobra lektura ;).

#bookmeter #czytajzwykopem
Pobierz
źródło: comment_2hqmeTTbCQtDF5LJiKD4RsDMLETY6HY8.jpg
  • 1