Wpis z mikrobloga

Efekt Morawieckiego działa - PKO BP już nie jest fajny dla kryptowalut. W kantorbitcoin.pl korzystaliśmy m.in. z rachunku w PKO BP - właśnie ni z gruszki ni z pietruszki zablokowali nam możliwość przyjmowania wpłat na ten rachunek. Co ciekawe konto normalnie działa - mogę wypłacać, logować się, zero informacji o jakichkolwiek blokadach. Na infolinii PKO BP też nie widzieli żadnych blokad ustawionych, twierdzili że wszystko ok, a dopiero wycieczka do oddziału i kontakt oddziału z centralą poskutkowała informacją, że "faktycznie wpłaty na konto zostały zablokowane, w związku z procedurami bezpieczeństwa, ale nie udzielimy żadnych informacji o powodach, chyba że złożona zostanie reklamacja, wtedy w ciągu 30 dni się ustosunkujemy". złożyłem reklamację i czekamy na uzasadnienie decyzji ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na szczęście są inne, normalniejsze banki (aż się boję pisać jakie, bo ostatnio pisałem, że PKO spoko, a tu taka niespodzianka) #bitcoin #kryptowaluty #gorzkiezale
  • 8
a..dowiadywałem się jeszcze, czy ta blokada ma charakter czasowy, czy stały...no i dostałem szczerą odpowiedź, że jest na zawsze i najlepiej jakbym zamknął ten rachunek ( ͡º ͜ʖ͡º), spytałem się więc, czy jak zamknę rachunek, to dostanę odpowiedź na reklamację, to powiedzieli, że chyba nie...no więc na razie nie zamknąłem, bo ciekawość mnie zżera co napiszą
@Malolacik: My też korzystamy z Aliora i na razie jest OK, a sam bank deklaruje się jako przyjazny bitcoinowi (przy zakładaniu konta dla kantorbitcoin pytaliśmy czy nie będą robić problemów)
@wytrzzeszcz: nie wiem jak jest z inpay, ale jak klienci próbowali kupić w kantorbitcoin.pl wpłacając na nasz rachunek w PKO BP, to im wracały przelewy. Teraz już wyłączyliśmy tą opcję.